امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134259
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه مصر یک تبعه این کشور را به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی درباره حرکات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه مصر یک تبعه این کشور را به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی درباره حرکات ناوگان دریایی مصر در کانال سوئز، به 10 سال حبس محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، این دادگاه همچنین دو اسرائیلی را به اتهام تشکیل یک سازمان جاسوسی از مصر برای اسرائیل به طور غیابی به حبس ابد محکوم کرد.

این دادگاه مصری اعلام کرد، «محمد علی عبدالباکی» اطلاعاتی را به رژیم صهیونیستی منتقل کرده است که به امنیت ملی ناوگان‌های دریایی مصر و کشتی‌های جنگی خارجی از جمله کشتی‌های ایرانی آسیب می‌رسانده است.

عبدالباکی همچنین اطلاعاتی را درباره پورت سعید مصر و مدیریت آن در اختیار دو جاسوس اسرائیلی قرار می‌داده است. ظاهرا او اولین بار در سال 2011 از طریق اینترنت با سرویس‌های امنیتی اسرائیل تماس برقرار کرده و سال بعد از آن دو اسرائیلی مذکور را در سفارت اسرائیل در بانکوک ملاقات کرده است.

دادستان‌های مصری مدعی شدند، عبدالباکی علاوه بر جاسوسی برای اسرائیل، پیشنهاد داده است که اطلاعات مشابه را در اختیار ایران، سوریه و حزب‌الله لبنان قرار دهد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها