امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134278
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های فرانسوی روز یکشنبه از حمله یک خودرو به عابران پیاده در شهر «دیژون» واقع در شرق

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های فرانسوی روز یکشنبه از حمله یک خودرو به عابران پیاده در شهر «دیژون» واقع در شرق فرانسه خبر داده است.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر، به نقل از «منابع نزدیک به تحقیقات» نوشته است که راننده خودرو دارای بی‌ثباتی روانی بوده و سابقه بستری شدن در بیمارستان را دارد. در جریان این حادثه یازده نفر زخمی شده‌اند که حال دو نفر از آن‌ها وخیم است.

رسانه‌های فرانسوی مدعی شده‌اند که این فرد به هنگام نزدیک شدن به عابران، فریاد «الله اکبر» سر داده است. برخی از گزارش‌ها هم حاکی از آن است که این فرد قصد داشته افسران پلیس را زیر بگیرد.

یک منبع آگاه به خبرگزاری فرانسه گفته است: «این مرد متولد 1947،‌ به وضوح دچار بی‌ثباتی بوده و سابقه بستری شدن در بیمارستان روانی را دارد. فعلا انگیز‌ه‌های وی مشخص نیست.»

این حادثه یک روز پس از آن رخ می‌دهد که رسانه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند فردی با رفتاری مشابه، با چاقو به دو افسر پلیس حمله و یکی از آن‌ها را مضروب کرده است. این فرد به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

فرانسه که از اصلی‌ترین حامیان گروه‌های تروریستی فعال در سوریه است، در ماه‌های اخیر به بهانه احتمال بازگشت اتباع خود که برای پیوستن به تروریست‌ها به عراق و سوریه سفر کرده‌اند، تدابیر تأمینی را تشدید کرده است.

هفته گذشته هم فردی به نام «هارون مونس» با حمله به یک فروشگاه در شهر «سیدنی»، نزدیک به 20 نفر را گروگان گرفت. این فرد هم که به ادعای خود از حامیان داعش بود، دارای مشکلات روانی بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها