امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134302
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«مهران نائل» ایفاگر کاراکتر دکتر اردشیر در سریال «دولت مخفی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی ...

«مهران نائل» ایفاگر کاراکتر دکتر اردشیر در سریال «دولت مخفی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: زمانی که فیلم‌نامه را خواندم راما قویدل نقشی دیگر را برای من در نظر گرفته بود، اما آن نقش برایم جذابیتی نداشت و از قویدل خواستم تا نقشی دیگر را به من بسپارد و همین شد تا اردشیر که نقش کامل‌تری بود را پیشنهاد داد و من هم پذیرفتم و ایفاگر نقش یک پزشک شدم که در اردوگاه اسرا فعالیت می‌کرد.

وی ادامه داد: در همان شروع به ما گفتند باید کار را در فرصت محدودی ضبط کنیم که بر همین اساس فضای کاری کارگردان نیز محدود می‌شد، اما با تعابیری که سازندگان اندیشیدند در مدتی که بسیار کوتاه تخمین زده شده بود توانستیم بخش اردوگاه را به اتمام برسانیم. در کل باید بگویم محصول اثر خیلی بهتر از امکاناتی بود که در اختیارمان قرار گرفت و کاری آبرومند بود.

بازیگر سریال «در مسیر زاینده رود» افزود: اغلب سریال بر اساس سکانس پلان بود و راما قویدل فضای خیلی خوبی را به تصویر کشید. من یکی از نقاط قوت سریال را در روحیه خوب سکانس‌ها می‌دانم و معتقدم که این موضوع به مخاطب هم منتقل شده است چراکه در بازخوردها بسیار شنیدم که مردم می‌گفتند برخی از سکانس‌های اردوگاه بسیار غم انگیز است.

او در ادامه ضمن اشاره به فضای موجود در اردوگاه که در منطقه پرندک تصویربرداری شده بود، بیان داشت: زمانی که قدم به لوکیشن اردوگاه می گذاشتیم، غم عجیبی همه ما را می گرفت. شاید برایتان جالب باشد هنگامی که سکانس‌های مربوط به روح اله کمانی را می‌گرفتیم همه ما از کارگردان و بازیگر و حتی هنرورها گریه می‌کردیم.

وی تصریح کرد: از آنجایی که نقشم را بسیار دوست داشتم، تلاش زیادی برای آن به کار بستم تا صرفا یک دکتر نباشد و ویژگی‌های خاصی هم داشته باشد. از جمله با شانه سر ساز زدن، صحبت کردن به زبان انگلیسی و ...

نائل درباره لهجه‌ای که دکتر اردشیر داشت، گفت: کارگردان اثر خیلی تمایل داشت تا اغلب کاراکترهایش با لهجه صحبت کنند و در ادامه هم زمانیکه به من پیشنهاد لهجه را داد با کمال میل پذیرفتم و لهجه اصفهانی را که بهتر از سایر لهجه ها بلد بودم را به نقشم اضافه کردم.

بازیگر سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» ادامه داد: در کل در انتخاب نقش‌هایم کلیت اثر و کار برایم در وهله اول قرار دارند، اما مهم‌تر از آن نقشی است که در همان مجموعه به من بازیگر پیشنهاد می‌شود. دوست دارم برای رسیدن به نقش‌هایم تلاش زیادی داشته باشم و آنها را زیاد تجزیه و تحلیل می کنم.

او درباره حضوش در آثاری که به دفاع مقدس مرتبط است، بیان داشت:کلیت قصه دولت مخفی برایم ارزشمند بود، اما زمانیکه درگیر بازی نقشم شدم برایم اهمیت بیشتری پیدا کرد، به طوریکه تصور کلیشه ای بودن این دست کارها با حضور در این سریال برایم رنگ باخت.

وی ضمن اشاره به کارگردانی مشترک قویدل و برزیده افزود: همانطور که می‌دانید در اغلب کشورهای دنیا هم با طراحی هایی که از قبل صورت می گیرد، سریال هایی ساخته می شود که هر قسمت از آن را یک نفر کارگردانی می کند که در مورد دولت مخفی این موضوع از ابتدا طراحی نشده بود و در خلال کار، کارگردان سریال تغییر کرد و از آنجایی که هیچ دو کارگردانی شبیه به هم کاری را نمی سازند، باعث شد پروژه از این نظر دچار نقصان شود که اگر یک نفر کلیت سریال را می ساخت شاید کار بهتری روانه آنتن می‌شد.

 

نائل که به تازگی به پروژه «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی پیوسته در این باره ادامه داد: چند روزی است که بازی ام در سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی شروع شده است که در این مجموعه نقش سردبیر یک نشریه را ایفا می کنم.

وی یادآور شد: همیشه از کار کردن با حسن فتحی لذت می برم که در سریال در مسیر زاینده رود هم با ایشان تجربیات خوبی را رقم زدم. این اثر هم با اینکه در شبکه نمایش خانگی تولید می شود، به خاطر حضور ایشان و اسماعیل عفیفه وهم چنین فیلم نامه خوب و البته تیم بازیگران که همگی از بهترین ها هستند، سریال مورد قبولی خواهد شد.

بازیگر فیلم «کیمیا و خاک» بیان داشت: چندی پیش نمایشی با نام «رویای پائیز» به کارگردانی فریندخت زاهدی را در کشور چین روی صحنه بردیم. در این اثر با افرادی چون همایون ارشادی، مریم بوبانی و ... هم بازی بودم که به احتمال زیاد در جشنواره تئاتر فجر امسال نیز اجرا خواهیم داشت.

او درباره حضورش در سریال «کوچه مروارید» که محصول شبکه نمایش خانگی است، نیز ادامه داد: «کوچه مروارید» اولین سریالی است که در شبکه نمایش خانگی تجربه کردم. در اصل گروه تشکیل دهنده این اثر را در دوران دانشکده و تعدادی از آنها را هم در کارهای مختلف دیده و می شناختم.

او ضمن اشاره به لهجه خود در این سریال گفت: در کوچه مروارید صدای یکی از شخصیت ها با نام آقای شعبده باز را می گویم که خودم هم خیلی دوستش دارم و اتفاقا اینجا هم اصفهانی صحبت می کنم. همیشه در کنار بازیگری، صداپیشگی را نیز دوست داشتم و دلم می خواست تا در کاری به عنوان صداپیشه حضور داشته باشم که خداراشکر در کوچه مروارید محقق شد.

وی یادآور شد: سعید سالارزهی تهیه کننده و کارگردان این اثر ریسک بزرگی کرده و جرات زیادی داشته که در شبکه نمایش خانگی چنین اثری را برای گروه سنی کودک و البته بزرگسال عرضه کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار