امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134319
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 104
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌ودومین «عصرانه ادبی فارس» چهارشنبه سوم دی ماه به تجلیل ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌ودومین «عصرانه ادبی فارس» چهارشنبه سوم دی ماه به تجلیل از محمدعلی گودینی اختصاص دارد. در این مراسم که چهره‌های مختلف ادبی و فرهنگی حضور دارند از بیش از سه دهه از فعالیتهای فرهنگی گودینی تجلیل به عمل خواهد آمد. به همین منظور، رضا اسماعیلی، شاعر و عضو انجمن قلم ایران به بیان دیدگاه های خود در خصوص گودینی پرداخت.

اسماعیلی با بیان اینکه سابقه آشنایی من با اقای گودینی به اوایل تاسیس انجمن قلم ایران باز می گردد افزود: ایشان آقای یکی از نویسندگان ارزشی، متعهد و شاخص انقلاب اسلامی هستند. در همان اوایل تاسیس انجمن قلم، من و آقای گودینی عضو شدیم. ایشان علاوه بر عضویت، در بعضی دوره‌ها به عنوان عضو هیات مدیره و بازرسین انجمن هم انتخاب شده و در کنار عضویت فعالیت های دیگری نیز از این جنس داشته است.

این شاعر در ادامه اظهارات خود افزود: در طول این سالها ما به بهانه‌های مختلف در انجمن قلم ایران نشست‌ها و جلساتی داشتیم و توفیق دیدار این بزرگوار دست می داده است. گودینی از لحاظ سلوک اخلاقی و انسانی مرد بسیار نجیب، محجوب و متواضعی است و من ندیده ام تاکنون از خودش تعریف کند. این تواضع جز ویژگی‌های شخصی  ایشان است.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به حال و هوای نویسندگی گودینی افزود: ایشان نویسنده‎ای از قشر زحمتکش و رنجدیده و کاگر جامعه است و این امتیاز بزرگی محسوب می شود. حتی آثار قلمی و داستانی‌اش هم در روزنامه کار و کارگر چاپ می‌شد. گودینی سالها در جامعه کارگری انسان خوشنامی بود و با زحمت در این عرصه تلاش می کرد. در مقام نویسنده راحت‌تر می‌تواند دردهای جامعه را بیان کند چرا که او برخاسته از میان مردم است و با درد مردم آشناست. نویسنده اگر با درد مردم و زخمهای پیکر جامعه آشنا نباشد نمی‌تواند به خلق آثار ماندگار دست بزند.

اسماعیلی در پایان سخنان خود گفت: گودینی این ویژگی را دارد و با دردها و زخمهای جامعه خودش آشناست و این شناخت را در آثار قلمی اش می بینیم. قهرمانهای داستانها و رمانهایش معمولا مردم رنجدیده و زجرکشیده هستند که زبان حال آنها را روایت می کند و روایت او، روایت مردم زجردیده است. او، فردی مقید به انقلاب و ارزشهای الهی است و این تعهد و التزام و اخلاص به کارش برکت داده و به عنوان یک سرباز گمنام در این عرصه، قلم و قدم می زند. از این که توفیق همکاری با ایشان را در انجمن قلم دارد افتخار می کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها