امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134332
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سید سعید سیدعلایی صبح امروز در مراسم تجلیل از راهداران نمونه اردبیل و آغاز فعالیت راهداران در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سید سعید سیدعلایی صبح امروز در مراسم تجلیل از راهداران نمونه اردبیل و آغاز فعالیت راهداران در این استان گفت: خدمت در نظام اسلامی موهبت الهی است که همه باید قدر آن را بدانیم چراکه یکی از عرصه‌های خوب این قدرشناسی از موهبت الهی فعالیت‌های راه و راهداری است که می‌تواند ثمرات خوبی را به دنبال داشته باشد.

وی خدمت بی‌منت توسط راهداران را در سراسر کشور یادآور شد و افزود: در میان کارها و مشاغل سخت و زیان‌آور شغل راهداری از حساسیت ‌خاصی برخوردار است به طوری که راهداران در سخت‌ترین شرایط ایثارگرانه و جان بر کف در صحنه حاضر شده و بی‌منت سعی می‌کنند تا آسایش و رفاه هموطنان را فراهم آورند.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: راهداران با وجدان کاری و احساس مسئولیت در این سنگر سخت و دشوار انجام وظیفه می‌کنند و تمام همت‌شان بر این است تا موهبت الهی خدمت بی‌منت به مردم را به شایستگی قدر دانسته و زمینه ارزشمندی کار و فعالیت‌های مثبت را به خوبی بدانند.

سیدعلایی از راهداران به عنوان منادیان حفظ آرامش، سلامت و امنیت جاده‌ها و مسافران و رانندگان یاد کرد و ادامه داد: اگر خدمت به مردم موهبتی الهی و هدیه گرانبها از سوی پروردگار متعال است باید در انجام وظیفه در این حوزه سعی و نهایت دقت و اهتمام را داشته باشیم.

این مسئول عنوان کرد: در کنار راهداران تلاشگران عرصه هلال احمر، اورژانس و فعالان سنگر حوادث غیرمترقبه نیز تمام اهتمام خود را به کار گرفته‌اند تا در فصل زمستان و سخت‌ترین شرایط امکان تردد راحت همراه با ایمنی مطلوب و مناسب را فراهم آورند.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از اختصاص 200 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز راهدارخانه‌ها خبر داد و گفت: این منابع بین استان‌ها توزیع می‌شود تا این امر به انجام برسد.

پاسداری از سرمایه 200 هزار میلیارد تومانی راه‌ها به همت راهداران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سیدعلایی تصریح کرد: ارزش سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه راه و شهرسازی بیش از 200 هزار میلیارد تومان است که راهداران تلاش می‌کنند از این سرمایه‌ها به خوبی صیانت کنند.

وی با بیان اینکه در کل کشور 212 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد که در نگهداری آن‌ها راهداران تلاش و جدیت واقعی دارند، ادامه داد: 34 هزار کیلومتر از این راه‌ها، راه‌های شریانی هستند و 49 هزار کیلومتر نیز راه فرعی به شمار می‌روند که مابقی نیز راه روستایی هستند.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: از کل راه‌های استان اردبیل نیز یک‌هزار و 610 کلیومتر راه اصلی و 570 کیلومتر راه روستایی است که راهداران تلاش می‌کنند در همه این حوزه‌ها خدمات کیفی‌تر را انجام دهند.

سیدعلایی گفت: قرار بود در برنامه پنجم توسعه تمام راه‌های روستایی در مناطقی که بیش از 500 خانوار جمعیت دارد آسفالت و بهسازی انجام شود که در این استان 149 کیلومتر از این تعهدات باقی است که امیدواریم تا پایان برنامه پنجم این اتفاق بیفتد.

این مسئول از کاهش تلفات جاده‌ای در کشور خبر داد و عنوان کرد: در طول برنامه پنجم هر سال قرار بود 10 درصد کاهش تلفات اتفاق بیفتد که استان اردبیل با 12 درصد کاهش در این زمینه پیشتاز است.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پرداخت حق ماموریت راهداران و ضرورت تامین معیشت آن‌ها افزود: اگر در استان اردبیل این حق و حقوق پرداخت نشده ما به جد پیگیر هستیم تا از منابع استانی که محدودیتی برای پرداخت حق ماموریت راهداران وجود ندارد این منابع پرداخت شود.

سیدعلایی از برقراری پرداخت فوق‌العاده سختی کار برای راهداران و انجام ماموریت سخت آن‌ها خبر داد و گفت: تلاش ما بر این است تا در هفته‌های آینده این فوق‌العاده سختی کار که به تصویب معاونت توسعه منابع انسانی رئیس جمهور رسیده است، پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وی در پایان اهمیت اصلاح و ترمیم نقاط حادثه‌خیز را یادآور شد و اظهار کرد: در همه استان‌ها کمیته‌هایی برای اصلاح و ترمیم مناطق حادثه‌خیز و نقاط پرتردد در اصلاح و ترمیم‌شان فعال شده تا در این زمینه اقدامات اساسی به انجام برسد.

انتهای پیام/62001/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها