امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134336
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تدفین چند شهید گمنام که قرار بود در میدان امیرچخماق در یزد انجام شود  با ...

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تدفین چند شهید گمنام که قرار بود در میدان امیرچخماق در یزد انجام شود  با مخالفت رییس میراث فرهنگی این شهر رو به رو شده است.

به گفته یک منبع آگاه ازاستان یزد، میراث فرهنگی به استناد مصوبه هیئت وزیران در سال 1337 اجازه دفن اموات(!) را در محیط های تاریخی و باستانی نمی دهد.

این منبع آگاه اظهار داشت: حال سوال این است که مگر شهدا به مصداق امواتی هستند که بر حسب اتفاقاتی چون تصادف و مریضی و .. از دنیا رفته اند؟ مگر نه اینکه آنها جانشان را در راه دفاع از این کشور داده اند؟ مگر نه اینکه در قرآن آمده است که شهدا را اموات مپندارید بلکه آنها زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی میخورند؟

این منبع آگاه در استان یزد افزود: مکانی که میراث فرهنگی برای دفن شهدا پیشنهاد داده است به هیچ وجه در شان این عزیزان نیست و اگر جایی در خور منزلت شهدا برای دفن در شهر یزد نباشد پیکر مطهر این آنها به تهران باز گردانده خواهد شد.

انتهای پیام/ب

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها