امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134344
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبر، حمایت‌های آشکار رژیم صهیونیستی، آمریکا و حکام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبر، حمایت‌های آشکار رژیم صهیونیستی، آمریکا و حکام برخی از کشورهای عرب منطقه از تروریست‌ها در سوریه را شرم‌آور خواند و اشهار داشت: این تروریست‌ها به نیابت از غربی‌ها با سلاح‌های آنان و دلارهای نفتی کشورهای عربستان و قطر در سوریه مرتکب جنایاتی می‌شوند که در تاریخ منطقه بی‌سابقه است.

وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها زیرساخت‌های سوریه را نابود کرده‌اند، گفت: ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می‌دهد این تروریست‌ها از هشتاد و سه کشور به سوریه آمده و علیه ملت ما می‌جنگند.

 

دول مرتجع منطقه اسرائیل را دشمن نمی‌دانند

نخست وزیر سوریه نقش ترکیه،عربستان سعودی،قطر و اردن در این کشور را نقشی مخرب و غیر سازنده خواند و اظهار داشت: این کشورها دیگر رژیم صهیو نیستی را دشمن نمی دانند و در اتحاد با این رژیم علیه مردم سوریه وارد کار زار شده اند.

وی گفت: مردم و ارتش سوریه بزودی تروریست ها را از کشورشان بیرون خواهند کرد و سال 2015 سال سرنوشت سازی برای سوریه خواهد بود.

نخست وزیر سوریه با انتقاد از موضع دولت ترکیه در حمایت از تروریستها گفت: خاک ترکیه اکنون محل امنی برای تروریست ها شده است و آنان در آنجا اموزش می بینند بطوریکه ماهانه هزار تروریست از مرزهای این کشور وارد خاک سوریه می شوند که این برای ما غیر قابل قبول است.

آتش خشونت دامن ترکیه را خواهد گرفت/بخشی از طرح سازمان ملل را می‌پذیریم

وی با برشمردن خطر تروریسم در منطقه گفت: ترکیه باید بداند که آتش جنگ و تروریسم روزی دامن این کشوررا نیز خواهد گرفت. وائل الحلقی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی درقبال جنایات تروریست ها در سوریه، ازود: به نظر می رسد مجامع بین المللی تمایلی ندارند قائله سوریه خاتمه یابد.

نخست وزیر سوریه در ادامه این گفت‌وگو در خصوص طرح صلح ارائه شده از سوی سازمان ملل گفت: برخی از مفاد این طرح همچون آتش بس و ایجاد کریدور برای ارسال کمک به آسیب دیدگان برای ما قابل قبول است اما در مورد برخی از بندهای آن که با منافع ملی و حاکمیت سوریه در تعارض است مخالفیم.

وائل الحلقی گفت حل بحران این کشور تنها از طریق گفتگو و مذاکرات سوری سوری قابل دستیابی است، بنابراین دخالت خارجی اوضاع را وخیم‌ترخواهد کرد.

وی افزود: در طرح صلحی که از جانب کشورهای دوست سوریه یعنی روسیه و ایران ارائه شده این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.

آغوش دولت سوریه برای مهاجران باز است

نخست‌وزیر سوریه همچنین در واکنش به درخواست مخالفان مبنی بر کناره‌گیری بشار اسد از قدرت گفت: رئیس جمهور این کشور بر اساس رای مردم در انتخاباتی به قدرت رسیده است که ناظران بین المللی در آن حضور داشته‌اند، بنابراین ریاست جمهوری بشار اسد از مشروعیت سیاسی و مردمی برخوردار است و این درخواست بر خلاف ارزشها و اصول مردم سوریه می باشد.

وی تاکید کرد: آنهایی که خواستار برکناری رئیس جمهور از قدرت هستند، می خواهند از سوریه کشوری همچون لیبی و سومالی درست کنند تا این کشور تجزیه و منافع رژیم صهیونیستی تامین شود.

وائل الحلقی در خصوص وضعیت آواره‌گان و مهاجران جنگ گفت: به هموطنان مهاجرم می گویم مرزهای سوریه و آغوش دولت و برای پذیرش شما عزیزان باز است و کمیته های مردمی نیز امادگی دارند تا مشکلات شما را حل کنند .

زیر بار منطقه ممنوعه نخواهیم رفت

نخست وزیر سوریه در ادامه این گفت‌وگو با قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در حفظ تمامیت ارضی سوریه، نقش دولت و رهبری ایران در سوریه را حکیمانه و دلسوزانه خواند و گفت ایران در سوریه نقشی راهبری دارد و دو کشور اکنون محور مقاومت هستند .

وی در خصوص تلاش غرب برای تشکیل منطقه پرواز ممنوعه در سوریه اظهار داشت: آنان دنبال تجزیه سوریه هستند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند، بنابراین دولت و ملت سوریه زیر بار این ذلت نخواهد رفت.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها