امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134378
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 212
منابع امنیتیدر بغداد خبر دادند «ناصر امونه العجیلی»، یکی از عاملان جنایت اسپایکر و از سرکرده های داعش دستگیر شد.

منابع امنیتیدر بغداد خبر دادند «ناصر امونه العجیلی»، یکی از عاملان جنایت اسپایکر و از سرکرده های داعش دستگیر شد.این منابع گفتند:العجیلی در استان السماوه در مسیر حرکت به استان بصره در جنوب عراق بدست نیروهای اطلاعات عراق بازداشت شد.

گروه تروریستی داعش خردادماه گذشته پس از تسلط بر تکریت، مرکز استان صلاح الدین و موصل صدها نفر از زندانیان زندان بادوش در موصل و همچنین صدها تن از نیروهای امنیتی را در پایگاه هوایی اسپایکر، اعدام کرد.

اسپایکر، یک پایگاه هوایی در حومه شمالی تکریت است که از گذشته‌های دور از مهم‌ترین پایگاه‌های ارتش عراق بوده و یک مرکز آموزشی با سابقه داشته است.

آمریکایی‌ها بعد از اشغال عراق در سال 2003 میلادی نام این پایگاه هوایی را به یاد خلبان کشته شده آمریکایی در جنگ خلیج فارس، «اسپایکر» گذاشتند.

بر اساس اطلاعات موجود،نیروهای داعش با کمک برخی عشایر منطقه و شماری از فرماندهان اسپایکر، زمینه های سقوط این پایگاه را فراهم کردند پس از اشغال اسپایکر حدود چهار هزار دانشجوی زیر 22 سال در حال آموزش آن به اسارت گرفته شدند. روایات زیادی در باره اسرای اسپایکر وجود دارد؛ برخی گفته‌اند که همه آنها را یکجا اعدام کرده‌اند و برخی نیز مدعی هستند که بر اساس فیلم‌های ویدیویی منتشر شده برخی‌ها را اعدام و بقیه را در مخفی گاه‌هایشان نگهداری می‌کنند و حتی احتمالا تعدادی از آنان با البغدادی بیعت کرده و نزد داعش هستند. هنوز معلوم نیست که این روایات تا چه اندازه صحت دارد، اما منابع محلی عشایری گفته‌اند که از اعدام احتمالا حدود 1700 دانشجوی شیعه این پایگاه مطمئن هستند. 

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار