امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134380
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سه‌شنبه هفته گذشته در جریان زنگ ورزش یکی از کلاس‌های مدرسه‌ای ابتدایی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سه‌شنبه هفته گذشته در جریان زنگ ورزش یکی از کلاس‌های مدرسه‌ای ابتدایی در محله‌ای حاشیه‌نشین در

سنندج یکی از دانش‌آموزان مقطع ششم ابتدایی توسط معلم ورزش این مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

ضربه سهمگین معلم ورزش این دانش‌آموز را با مصدومیت شدیدی مواجه کرده و هم‌اکنون با گذشت 6 روز از این اتفاق، شاهد موج‌های گسترده‌ای در محکومیت این حرکت هستیم.

خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سنندج پس از بازتاب این خبر در بین اذهان عمومی و برای راستی‌آزمایی این مبحث به کمک یکی از آشنایان خانوادگی این دانش‌آموزان مصدوم به درب منزل وی مراجعه کرده و از نزدیک با چند و چون ماجرا آشنا شد.

پدر دانش‌آموز مصدوم به دلیل درخواست مسئولان مدرسه‌ای که فرزندش در آنجا تحصیل می‌کند از خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خواست تا پیگیر کامل ماجرا از لحاظ حقوقی نامی از وی، فرزندش و حتی مدرسه‌ای که این حادثه رخ داده است برده نشود و در ادامه این گزارش نیز همین امانتداری در خبر رعایت خواهد شد.

وی در ادامه به روند پیگیری موضوع پس از وقوع این حادثه و بازگشت فرزندش به منزل اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه ضربه‌ای که معلم ورزش به فرزندم وارد کرده بود آنچنان سنگین بوده که هم‌اکنون با گذشت 6 روز از این اتفاق هنوز آثار تورم بر پهلو و لگن پسرم قابل مشاهده است و از فردا صبح نیز امور مربوط به پزشکی قانونی و شکایات قانونی دیگر را پیگیری خواهیم کرد.

این شهروند سنندجی عنوان داشت: ضرب و شتم یک دانش‌آموز دبستانی به دلیل تعلل در پوشیدن لباس ورزشی توسط فردی بزرگسال آن هم معلم ورزش مدرسه امری ناپسند و نابخشودنی است و اگر هم ما این فرد را ببخشیم نمی‌توانیم هیچگاه آثار روانی را که بر فرزندم در این حادثه وارد شده و تحقیری که بر وی تحمیل شده است را پاک کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با بازتاب این خبر دیگر شاهد این ناملایمات اخلاقی و فرهنگی در جامعه نباشیم و قشر فرهیخته معلمان در میان خود اینچنین افرادی را نداشته باشند، چراکه والدین به امید تعلیم و تربیت فکری، فرهنگی و اخلاقی فرزندانشان را روانه مدرسه می‌کنند نه برای ضرب و شتم و آسیب‌دیدگی.

در ادامه مباحث در منزل این کودک 12 ساله کلاش ششم ابتدایی شاهد لب‌ گشودن وی در میان سرازیر شدن اشک‌هایش بودیم و در حالتی پر از ترس و واهمه ناشی از این حادثه ناگوار برای ما از وقوع این حادثه گفت و متذکر شد: معلم بر بالای یک بلندی ایستاده بود و ما داشتیم خودمان را برای زنگ ورزش آماده می‌کردیم که ناگهان با صدایی بلند و لفظی غیراخلاقی به ما گفت که سریع‌تر لباس‌های ورزشی‌تان را بپوشید.

سپس ما مشغول پوشیدن لباس‌هایمان شدیم و به محض اینکه خواستم شلوارم را برای پوشیدن گرمکن ورزشی تعویض کنم، با ضربه محکم پای معلم‌مان مواجه شدم و به طرف دیگر کلاس پرت شدم و هم‌کلاسی‌هایم به کمکم آمدند و مرا از روی زمین بلند کردند.

پدر و مادر این کودک نحیف جثه با تمنا و ناراحتی فراوان از خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خواستند که با بازتاب این ماجرا جلوی این امر منکر و اشاعه این حرکات ضدفرهنگی در فضای مدارس استان گرفته شود و این واقعه ناگوار برای دیگر دانش‌آموزان استان نیز تکرار نشود.

حال پس از وقوع این حادثه ذکر چند نکته لازم و ضروری است که امید است مسئولان و متولیان حوزه تعلیم و تربیت استان برای آن چاره‌اندیشی کنند.

هرچند که در استانی همچون کردستان شاهد فداکاری‌ها و ایثارگری‌های بزرگی از سوی معلمانی فرهیخته و فداکار همچون علی محمدیان معلم مریوانی که با تراشیدن موهای خویش برای ماهان به همه جهانیان درس گذشته و فداکاری داد و یا خانم ثریا مطهرنیا معلم فداکار بیجاری همراه با دانش‌آموز نام آشنای خود سارا، تداعی‌گر فداکاری شیرزن خطه کردستان و معصومیت کودکی است که تمام کودکی‌هایش در شعله‌های آتش به یکباره به تاراج رفته است، اما در کنار این معروفات والا باید نیم‌نگاهی هم به منکرات داشته باشیم و همیشه نیمه پر لیوان را نبینیم.

به قول پدر این کودک سنندجی که مورد ضرب و شتم معلم ورزشش واقع شده است، نتایج و اثرات روانی این حادثه تا سال‌ها و شاید تا پایان عمر این کودک و دیگر کودکانی که مورد ضرب و شتم از سوی معلمانشان قرار می گیرند و تحقیر شدن در جلوی چشمان دیگر همکلاس‌هایشان تا سال‌ها با آن‌ها خواهد بود.

تلاش برای ارتقای معروفات بدون مقابله با منکرات و جلوگیری از ترویج منکرات امکان‌پذیر نخواهد بود، بنابراین مسئولان و متولی حوزه تعلیم و تربیت استان در کنار معرفی الگوهای برتر در حوزه اخلاق و فرهنگ باید در راستای مقابله با افرادی هم که در خانه دوم فرزندانمان مشغول به بی‌فرهنگی و بی‌اخلاقی هستند نیز همت گمارند.

گفتنی است؛ بنا بر درخواست والدین این کودک دبستانی اسامی این کودک، والدین، مدرسه محل تحصیل و معلم ورزش وی پیش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محفوظ بوده و در صورت پیگیری این مبحث از سوی مسئولان و متولیان حوزه تعلیم و تربیت استان شماره تماس پدر این کودک دبستانی در اختیار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/79006/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها