امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13439
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وایرد، گوگل از هفته گذشته بالن‌هایی را به برخی نقاط بسیار دورافتاده و یخ زده در قلب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وایرد، گوگل از هفته گذشته بالن‌هایی را به برخی نقاط بسیار دورافتاده و یخ زده در قلب نیوزلند فرستاده تا کشاورزان و دهقانانی که هرگز از زیرساخت‌های فنی استفاده از اینترنت برخوردار نبوده‌اند بتوانند به شبکه جهانی اطلاع رسانی متصل شوند.

این بالن‌ها با ظاهری شبیه قارچ در بخش تحتانی خود دارای تجهیزات اتصال بی‌سیم به اینترنت هستند. گوگل 18 ماه برای طراحی این بالن‌های توزیع اینترنت تلاش کرده و آن را در یکی از آزمایشگاه‌های مخفی خود موسوم به X lab طراحی کرده است. اتومبیل‌های بی راننده و عینک اینترنتی گوگل هم محصول همین آزمایشگاه هستند.

بالن‌های یادشده که هر یک سطح وسیعی را پوشش می‌دهند می‌توانند اینترنت را در اختیار 2.2 میلیارد نفر از ساکنان کره زمین که به زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی مناسب دسترسی ندارند، قرار دهند. البته اجرای چنین طرحی مزایای فراوانی برای گوگل دارد و سود سرشاری را به جیب این شرکت سرازیر می کند.

ارسال این بالن‌ها به آفریقا و جنوب شرق آسیا انجام شده و طرح مذکور در مرحله آزمایشی به سر می برد. هنوز مشخص نیست استفاده سرتاسری از این بالن ها چه زمانی آغاز می شود. اولین فردی که از این طریق به اینترنت متصل شده یک کشاورز نیوزلندی بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها