امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134399
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی امام جمعه شهر پیشوا که

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی امام جمعه شهر پیشوا که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد،‌ ابراز کرد: حوادثی که در طول تاریخ اتفاق افتاده است باید تحلیل و تبیین شود.

وی اضافه کرد: همه محتواها در بیانات نیست بلکه در رخدادها درس‌هایی وجود دارد به همین علت باید به عمق و ارزش حوادث برسیم تا درس‌های فراوانی را یاد گیریم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حوادث غم‌انگیز اهل بیت(ع) که در آخر ماه صفر رخ داده است باید بررسی و درس‌های آن برای مردم تشریح شود‌، مطرح کرد: قرآن کریم دارای قصه‌های بسیاری است که باید درس‌های این قصه‌ها برای افراد تشریح شود.

وی ادامه داد: به صورت خلاصه حضرت محمد مصطفی(ص) 23 سال رسالت کردند اما در اواخر عمر خود نگرانی‌های بسیاری را مطرح می‌کردند که پس از فوت ایشان رخ داد.

آیت‌الله نوری‌همدانی مسئله غصب خلافت را یک حادثه‌ بزرگ که تاثیر فراوانی در عالم اسلام داشته است خواند و تصریح کرد: این جریانی که پیغمبر خداوند نیز نگران آن بود در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) از نیروهای داخلی نگرانی داشتند خاطرنشان کرد: تمام وقایع و حوادث غم‌انگیز اهل بیت(ع) از پس از رحلت پیامبر اسلام کلید خورد و این حوادث باید برای مردم تبیین شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی به کشتار مردم ورامین در سال 1342 اشاره کرد و گفت: مردم حرکتی از شهرهای خود آغاز کردند و دستگاه حکومتی در مقابل این حرکت حساس شدند که علت این حساسیت باید مورد بررسی قرار گیرد.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان سخنان امام خمینی(ره) در ارتباط با ولایت اظهار کرد: برخی از جریان‌هایی که در طول تاریخ رخ داده مورد بی‌توجهی قرار گرفته و این موضوع جایگاه ولایت را کم‌رنگ کرده بود.

وی تاکید کرد: ولایت فقیه امتداد کار پیغمبر است زیرا با نبود امام باید ولی فقیه جامعه را هدایت کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه اصل ولایت فقیه در انقلاب اسلامی زنده شد،‌ عنوان کرد: کسی نباید در ولایت فقیه شکی داشته باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی و ولایت فقیه از برکات وقایعی همانند عاشورای حسینی بوده است و امروزه این برکات بیداری در دنیا به وجود آورده است که مستضعفان را امیدوار و مستکبران را پریشان می‌کند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه بیداری اسلامی در حال گسترش است‌ ابراز کرد: با استخراج پیام‌های وقایع تاریخی می‌توانیم به تقویت این موج بیداری کمک کنیم.

وی به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: دین اسلام همانند درخت باروری است که ایمان به اصول و ارزش‌ها ریشه‌ آن، نماز پیکره و خودداری از محرمات میوه آن را تشکیل می‌دهد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه دین اسلام با شرط دوری از گناه درخت کاملی است اظهار کرد: اجزا این درخت باید در کنار یکدیگر قرار داده شوند تا میوه مورد نظر به بار آید.

وی خاطرنشان کرد: مردم پیشوا دارای جایگاه معنوی والایی هستند و امامزاده جعفر بن موسی در این شهر گنبد و بارگاه خوبی دارد و بنده نیز در دوران‌های گذشته مسافرتی به این شهر داشته‌ام.

استاد برجسته حوزه علمیه بر حمایت از انقلاب و نظام تاکید کرد و گفت: طبق گفته رهبر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) این نظام هدیه‌ای از طرف خداوند برای ایرانیان است.

وی جنگ نرم را شیوه تهاجم امروزی دشمن خواند و مطرح کرد: آگاهی مردم نسبت به وضعیت امروزی دنیا و اهداف مورد نظر دشمنان از وظایف افراد با بصیرت جامعه اسلامی است که باید به آن عمل کنند.

انتهای پیام/78016/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها