امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134403
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
«عبدالرزاق الحیدری»، عضو کمیته روابط خارجی در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد با اشاره به سفر قریب ...

«عبدالرزاق الحیدری»، عضو کمیته روابط خارجی در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد با اشاره به سفر قریب الوقوع علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به بغداد روابط کشورش با ایران را در همه زمینه‌ها مثبت توصیف کرد.

وی افزود: سفر رئیس مجلس ایران به بغداد و دیگر سفرهای بین مقامات دو کشور اقداماتی است که نمایندگان همه فراکسیون های سیاسی در کمیته روابط خارجی پارلمان عراق هم از آن استقبال و چشم انداز موفقیت این دیدارها را روشن می‌بینند.

نماینده پارلمان عراق با اشاره به اینکه ایران درصدد داشتن رابطه ای متوازن با عراق است گفت: روابط بین دو کشور در همه زمینه ها بخصوص اقتصادی و سیاسی مثبت است.

وی افزود: هر گونه دولتی اگر دولتی منتخب از جانب ملتش باشد به دنبال پاسخ به خواسته‌های ملتش است  و با کشورهای دوست روابط دوجانبه بر اساس منافع مشترک خواهد داشت.

عبدالرزاق الحیدری گفت: پارلمان عراق از دیدارهای دوجانبه بین مقامات کشورش با ایران استقبال می‌کند زیرا در چارچوب برنامه های دولت است که پارلمان آن را به تصویب رسانده است و این دیدارها قضیه‌ای اساسی است که به موفقیت آن چشم دوخته‌ایم و همواره به حفظ منافع ملت و کشور عراق توصیه می‌کنیم.

عضو کمیته روابط خارجی در پارلمان عراق تاکید کرد: روابط عراق با ایران از زمان رژیم سابق به خاطر جنگ‌ها و اختلافات زیان بسیاری دیده است و امروز ایران تاثیر گسترده‌ای بر اوضاع عراق دارد و همه طرف‌های سیاسی به ضرورت ایجاد رابطه ای متوازن با ایران اذعان دارند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی یکشنبه گذشته (سی‌ام آذرماه 93) سفر منطقه‌ای خود به کشورهای سوریه، لبنان و عراق را آزاد کرد.

لاریجانی پس از سفر یک روزه به دمشق شب گذشته وارد لبنان شد و پس از آن عازم عراق خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها