امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134406
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما اعلام کرد: از ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما اعلام کرد: از عالمانی که نسبت به توافق‌نامه ژنو منتقد هستند، برای ارائه دلایل و نظراتشان در رسانه ملی دعوت کنید.
متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

« با عرض تبریک به مناسبت انتصاب شایسته شما به سمت ریاست رسانه ملّی و عرض خدا قوت به تمامی همکاران شما در سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران.

یکی از وظایف مهم رسانه ملی به مثابه دانشگاه عمومی، آگاهی بخشی سیاسی است. این آگاهی برای تبدیل شدن به بصیرت سیاسی نیاز به ارائه اخبار و اطلاعات صحیح، بی‌طرفانه و به دور از هیاهوهای جریان های سیاسی دارد. دولتی شدن رسانه‌ ملّی یکی از آفات بسیار خطرناکی است که باعث سلب اعتماد و بدبینی اقشار مختلف مردم نسبت به رسانه ملّی می‌شود.

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسئولیت تاریخی رسانه ملّی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است.» به نظر می‌رسد رابطه جمهوری اسلامی ایران با استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای غیر قابل اعتماد و غیرمنطقی در چارچوب مذاکرات هسته‌ای مسأله ای‌ است که مورد غفلت قرار گرفته و نیاز به طرح در رسانه ملّی دارد.

مقام معظم رهبری هر چند نسبت به مذاکره «خوش‌بین» نبودند امّا با مذاکرات، برای تبدیل شدن آن به تجربه ای برای ملّت ایران- به شرط بیداری ملّت نسبت به حقایق مذاکرات- مخالفت نکردند. رسانه ملّی برای انتقال این تجربه و بیدار نگاه داشتن ملّت شریف ایران عرصه بسیار مهم و مؤثری محسوب می‌شود.

همانطور که می‌دانیم توافق‌نامه ژنو منتقدان فراوانی دارد که تاکنون بر خلاف موافقان و مؤیدان آن، مجالی مناسب برای بروز و ظهور در رسانه ملّی نیافته‌اند.

حضور ایشان در رسانه ملّی مسلماً باعث ارایه تصویر صحیحی از جایگاه فناوری هسته‌ای، نقش مذاکرات و در نهایت باعث کمک به حل مسأله هسته‌ای خواهد شد.

لذا از جنابعالی تقاضا داریم پیش از آنکه تاریخ به ما درس بدهد و در مورد اقدامات ما قضاوت کند، از عالمانی که نسبت به مذاکره با آمریکا «بدبین» و نسبت به توافق‌نامه ژنو منتقد هستند، در رسانه ملّی برای ارائه دلایل ونظراتشان دعوت به عمل آورید.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها