امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134409
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به لبنان، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در جریان سفر خود به لبنان در دیدار با نبیه بری ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به لبنان، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در جریان سفر خود به لبنان در دیدار با نبیه بری رییس مجلس این کشور، گفت: مذاکرات هسته‌ای در چند وقت اخیر در جریان بوده اما شاهد بودیم که کشورهای غریی توافق هسته‌ای را به عقب اتداختند که به نظر می‌رسد این اقدام دلایل داخلی برای آن کشورها دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون ارتش سوریه از نظر میدانی به پیشرفت خوبی دست یافته و در عراق نیز ارتش راه داعش را سد کرده و در برخی نقاط پیشرفت کرده است.

لاریجانی تصریح کرد: در شرایط کنونی تقریبا اکثر کشورها درباره بحران سوریه تغییر نگرش داده و تنها راه‌حل این بحران را مذاکرات سیاسی می‌إدانند، از این رو ایران نسبت به پیشنهادات کشورها برای پیگیری گفت‌وگوهای سیاسی در سورقه نگاه منفی ندارد.

لاریجانی در پایان این دیدار مطالیی را درباره روابط کشورهای منطقه کاهش قیمت نفت و برخی مباحث دیگر مطرح کرد.

برپایه این خبر، نبیه بری ریس مجلس لبنان هم در این دیدار گفت: ما با ایران در خصوص موضوع سوریه هم نظریم و معتقد هستیم مشکل سوریه راه‌حل سیاسی دازد.

وی همچنین در این دیدار به موضوع مذاکرات هسته‌ای، بحران عراق و مسائل داخلی لبنان اشاراتی کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها