امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134411
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به لبنان، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که به لبنان سفر کرده، عصر امروز (دوشنبه)

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به لبنان، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که به لبنان سفر کرده، عصر امروز (دوشنبه) در دیداری که برخی از گروه‌های فلسطینی با وی در هتل phoenicia انجام دادند، ضمن ابراز خرسندی بابت برگزاری این دیدار گفت: از اینکه این نشست با حضور همه گروه‌های فلسطینی در کشور دوست و برادرمان لبنان برگزار می‌شود، خوشحالیم.

وی ادامه داد: مجموعه شرایطی که امروز در منطقه وجود دارد نشان می‌دهد که ما امروز به 2 وحدت نیازمندیم؛ این 2 وحدت در 2 موضوع گروه‌های فلسطینی و امت اسلامی است که هر 2 یک هدف دارند، یکی موضوع فلسطین و دیگری مقاومت.

وی ادامه داد: تمام گروه‌های فلسطینی باید بدانند که اختلافات آنها به نفع اسرائیل است، زیرا اسرائیل، قدس را در تنگنا قرار داده است؛ امروز باید از تجربه گذشته استفاده کرد و با جمع شدن گروه‌های مقاومت راه حلی برای این مسئله ترسیم کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با پرثمر خواندن وحدت میان گروه‌های فلسطینی گفت: رژیم صهیونیستی بیشترین نفع را از اقدامات تکفیری و تروریستی می‌برد.

وی تصریح کرد: امت‌های اسلامی با هم اختلاف بزرگی ندارند، چرا که همه یک خدا یک کتاب آسمانی و یک پیامبر دارند و اگر هم مسئله‌ای باشد بر سر فروعات است که این مسئله باز نشان می‌دهد اختلافات میان امت‌های اسلامی عامل بیرونی دارد.

لاریجانی ادامه داد: ما مطلع هستیم که سرویس‌های امنیتی آمریکا به‌دنبال ماجراجویی در عراق هستند؛ اطلاع داریم که سفیر سابق آمریکا در عراق در جلسه‌ای که با تروریست‌ها داشته به آنها وعده داده در صورتی که نوک سلاح خود را به سمت ایران و شیعیان بگیرید به شما سلاح و بودجه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همه این مسائل نشان می‌دهد که جریانی بیرونی در تلاش است که میان امت اسلامی اختلاف‌افکنی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل معتقد به موضوع وحدت بود، گفت: هزینه‌هایی که امروز می‌دهیم به خاطر برخی افراد ناخالص و جریانات غربی است.

لاریجانی با بیان اینکه عقیم کردن جریان تروریستی و پرداختن به فلسطین در اولویت ما قرار دارد، اظهار داشت افتخار می‌کنیم به جریان فلسطین کمک کنیم و به هر نحوی که بتوانیم از کمک کردن کوتاهی نخواهیم کرد.

وی اضافه کرد: درباره سوریه هم آن اوایل گفتیم ماجراجویی‌های که رخ می‌دهد طبیعی نیست، برخی کشورها مدعی بودند بخاطر دمکراسی دارند به تروریست‌ها کمک می‌کنند که ما هم تاکید کردیم اصلاحات در سوریه با توپ و تانک سلاح امکان پذیر نیست، در واقع دمکراسی با سلاح محقق نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از اول گفتیم این ادعا باطل است، در عراق هم که مشکل دمکراسی نبود و امروز همه دیدیم داعش چه کار کرد. البته برخی کشورها نیز گفته‌اند به اشتباه خود در این‌باره پی برده‌ند و قبول کردند راه‌حل ماجرای سوریه سیاسی است که امیدواریم اینها پای حرفشان بمانند و با پندهایی که گرفته‌اند در جهت تقویت وحدت امت اسلامی گام بر دارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها