امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134421
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، قباد افشار که به همراه معاون رئیس ‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به بوشهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، قباد افشار که به همراه معاون رئیس ‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به بوشهر سفر کرده بود صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به اتفاق معاون رئیس جمهور سفر دو روزه‌ای به سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و استان بوشهر داشتیم و هدف از سفر توسعه فعالیت‌های گردشگری در ساحل جنوب کشور خصوصا استان‌هایی مثل بوشهر بود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: احداث مناطق گردشگری باعث توسعه استان‌های جنوب کشور و جذب گردشگران در این مناطق از کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: ما دنبال این هستیم تا شهرک‌ها و دهکده‌های گردشگری و مناطقی را در جنوب کشور با کمک سازمان گردشگری انتخاب و به سرمایه‌گذاران واگذار کنیم.

افشار اضافه کرد: ما این آمادگی را در وزارت جهاد کشاورزی داریم تا اراضی ملی و دولتی که در اختیار داریم به سرمایه‌گذارانی که قابلیت احداث مناطق گردشگری و تفریحی دارند واگذار کنیم.

وی افزود: این کار موجب کاهش کاربری‌ها و ساخت و سازها در بسیاری از مناطق شمال کشور خواهد شد و به نوعی تقاضاها را جهت می‌دهیم.

افشار خاطرنشان کرد: ما به دنبال این نیستیم تقاضای گردشگری مردم را حذف و یا از بین ببریم ولی می‌توانیم بخشی از آنها را از شمال به جنوب کشور و به مناطق خارج از دشت‌های شالیزارها و اراضی ملی درجه یک جهت دهیم.

وی افزود: متاسفانه بخش عمده اراضی کشاورزی درجه یک و دو کشور که در مناطق شمال و یا خوش آب و هوا است در معرض تخریب و تهدید است.

افشار بیان داشت: امیدواریم با توسعه بیش از 2 هزار کیلومتر ساحل جنوب کشور از چابهار تا بوشهر زمینه رونق گردشگری ساحلی در این مناطق را فراهم کنیم.

انتهای پیام/2255/و30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها