امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134423
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
خیرالله آذرکردار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بوته‌کاری و بذرکاری در حوزه شهرستان ایلام آغاز شده است. مدیرکل منابع طبیعی ...

خیرالله آذرکردار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بوته‌کاری و بذرکاری در حوزه شهرستان ایلام آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با توجه به فقر پوشش گیاهی منطقه توه قریش و میرمکان و به منظور غنی‌سازی و توسعه منابع جنگلی و بالا رفتن ضریب نفوذ آب در خاک و کنترل رسوبات، احیاء مراتع، عملیات بذرکاری و بوته‌کاری در این مناطق آغاز شده است.

وی ادامه داد: این عملیات با استفاده از گونه‌های بادام، توت روباه و یونجه در سطح 352 هکتار در منطقه توه قریش و میرمکان از توابع شهرستان ایلام در حال اجرا است.

این مسئول با بیان اینکه عملیات ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط در استان ایلام آغاز شده است، اضافه کرد: عملیات ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط با هدف حذف درختان بیمار و آفت‌زده و همچنین سالم‌سازی جنگل با مشارکت مردم در استان ایلام آغاز شده است.

آذرکردار تصریح کرد: این طرح در تمام شهرستان‌های استان با مساحتی معادل 11 هزار هکتار زیر نظر کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در حال اجرا است. 

مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: نهال‌کاری در حوزه شهرستان ایلام با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در حال انجام است.

وی ادامه داد: برابر موافقت‌نامه‌های ملی و استانی و در راستای طرح جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز و جوان‌گرایی جنگل‌های حوزه شهرستان ایلام اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام اقدام به چاله‌کنی 72 هکتار از اراضی ملی شهرستان ایلام با همکاری سازمان مردم نهاد کرده است.

این مسئول اضافه کرد: عملیات نهال‌کاری با استفاده از نهال‌های بومی و سازگار با شرایط آب و هوایی و بافت خاک منطقه از جمله (بنه، بلوط، داغداغان، زالزالک و ... ) انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام بر حفظ و احیاء منابع طبیعی و جلوگیری از فرسایش خاک تاکید کرد و گفت: اعضای انجمن‌های مردم نهاد ابتدا باید با نحوه صحیح کاشت نهال آشنا شده و سپس اقدام به غرس نهال کنند.

انتهای پیام/2246/الف30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها