امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134442
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سراب، فرزین حق‌پرست پیش از ظهر امروز در کارگروه گردشگری شهرستان سراب اظهار داشت: تحریم‌ها نعمتی شد تا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سراب، فرزین حق‌پرست پیش از ظهر امروز در کارگروه گردشگری شهرستان سراب اظهار داشت: تحریم‌ها نعمتی شد تا در کشور نهضتی برای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی آغاز شود.

وی با بیان اینکه میزان اعتبارات تخصیصی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با میزان انتظارات و مطالبات عمومی از این سازمان همخوانی ندارد، افزود: قانونگذار به این سازمان به عنوان سازمان نظارتی و برنامه‌ریزی نگاه کرده و اجرا وظیفه ذاتی این سازمان نیست.

این مقام مسئول در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان تصریح کرد: سرمایه‌گذاران جعلی و فاقد توان مالی به عمده‌ترین معضل سازمان گردشگری تبدیل شده‌اند چرا که هدف آنها از ورود به حوزه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری فقط دریافت وام‌های میلیاردی است.

برگزاری جشنواره لبنیات عاری از تقلب در سراب

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی از آمادگی این سازمان برای همکاری و ارائه طرح‌های لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: شهرستان سراب به داشتن لبنیات لذیذ شهره است و تلاش می‌شود تا تابستان امسال جشنواره عرضه لبنیات عاری از تقلب در مسیر گردشگران گذری به استان‌های شمالی کشور دایر شود.

سراب 170 اثر ثبتی تاریخی دارد

وی افزود: شهرستان سراب با داشتن 170 اثر تاریخی ثبت شده و نشده به عنوان یکی از شهرهای دارای ظرفیت استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است.

وجود 2 کتیبه برجای مانده از دوران اورارتویی در سراب

حق‌پرست با بیان اینکه 71 اثر ثبت شده در سراب شامل 12 بنای تاریخی، دو کتیبه برجای مانده از دوران اورارتویی است، تاکید کرد: آنگونه که باید این شهرستان تاریخی شناسانده نشده است.

این مقام مسئول در حوزه گردشگری از برگزاری جشنواره بزرگ لبنیات در سراب در تابستان سال 94 خبر داد و اظهار کرد: لبنیات سراب شهرت بالایی دارد و به جا و شایسته است تا با برگزاری اینگونه جشنواره و تهیه و ارائه لبنیات سالم و عاری از مواد تقلبی در این زمینه به رونق اقتصاد منطقه کمک کرد.

میزان انتظارات و مطالبات با اعبترات میراث فرهنگی همخوانی ندارد

حق‌پرست از کمبود اعتبارات سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان به عنوان یکی از مشکلات اساسی این سازمان یاد کرد و گفت: انتظارات و مطالباتی که از ما می‌شود با میزان اعتبارات تخصیصی همخوانی ندارد.

18 مورد فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در سراب احصا شده است

عابدی فرماندار سراب گفت: 18 مورد فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در سراب احصا شده است.

وی گفت: کمک به مرمت و بازسازی بازار و نیز تکمیل و آسفالت 1200 متری دسترسی به آبگرم اردها حداقل خواسته ما از سازمان گردشگری است.

مسیر گردشگری‌های علمی دانشگاه‌ها نباید صرفا در تبریز خلاصه شود

وی تاکید کرد: مسیر گردشگری‌های علمی دانشگاه‌ها نباید صرفا در تبریز خلاصه شود بلکه شهرستان‌ها نیز نباید از آن محروم بمانند.

انتهای پیام/60010/ق40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها