امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134445
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، عباس صفری ظهر امروز در نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات فرمانداری این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، عباس صفری ظهر امروز در نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری دماوند توانسته در حوزه‌های گردشگری وظیفه خود را انجام دهد، اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم در جهت اهداف کلی مبانی شهری و گردشگری شهر دماوند به خوبی گام برداریم.

وی با بیان اینکه دماوند به عنوان 11 شهر نمونه گردشگری کشور اعلام شده است، افزود: سعی کردیم که برنامه‌های شهر دماوند را بر اساس رشد اقتصادی، تداوم تاریخی، هویت بخشی، حفظ محیط زیست و توسعه پایدار طراحی کنیم.

شهردار دماوند با بیان این موضوع که منطقه گردشگری چشمه اعلا فضای بسیار مطلوبی برای گردشگران دارد، تصریح کرد: چشمه معدنی این منطقه در گذشته محل تفرجگاه‌های پادشان بوده است و در این زمینه اسناد زیادی وجود دارد.

صفری با اشاره به اینکه بازسازی سایت گردشگری چشمه اعلا با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال انجام شده است، بیان کرد: تغییر محل رفت و آمد، تغییر کف‌پوش محوطه، احداث آبشار، نصب 120 آلاچیق و موارد بسیاری دیگر، از جمله کارهای عمرانی صورت گرفته در قسمت محوطه چشمه اعلا بوده است.

شهردار دماوند خاطرنشان کرد: در قسمت محوطه چشمه اعلا توانستیم آبشاری به ارتفاع 12 متری احداث کنیم؛ خوشبختانه کارهایی که باید صورت می‌گرفته، انجام شده است، اما این منطقه باید فراتر از وضع کنونی خود باشد.

صفری با بیان اینکه طرح گردشگری چشمه اعلا در سال 85 در قالب زمین 90 هکتاری تصویب و ابلاغ شده بود که باید انجام می‌شد، بیان کرد: متأسفانه از سال 86 تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاد و وقتی که امسال شهرداری دماوند بر اساس آن مصوبه به دنبال پیگیری موضوع بوده با مشکلاتی مواجه شده است و امیدواریم مسئولان در این زمینه ما را کمک کنند.

وی با بیان اینکه در شورای عالی سرمایه‌گذاری شهر دماوند طرحی برای چشمه اعلا با عنوان جانمایی و لکه‌گذاری چشمه اعلا تهیه کردیم، افزود: این طرح دارای بخش‌هایی از جمله ویلاهای اقامتی، هتل، مراکز خرید، رستو‌ران، پردیس سینما، کمپ‌های ورزشی و ... است.

شهردار دماوند ادامه داد: درصدد هستیم تا مشکلات را از سر راه برداریم و با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی 8.5 هکتار زمین برای این موضوع واگذار کرده، مظهر چشمه را به خوبی بازسازی و فضای خوبی را آماده کردیم.

صفری خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از شرکت‌های توریستی دماوند در منطقه طرح گردشگری چشمه اعلا ادعای مالکیت کرده است و به دنبال این هستیم که هرچه زودتر کارهای قانونی این موضوع انجام شود تا بتوانیم کار را آغاز کنیم.
انتهای پیام/67015/خ30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار