امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134451
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در بیانیه تشکل‌های دانش‌آموزی (سازمان بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در بیانیه تشکل‌های دانش‌آموزی (سازمان بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌آموزان، سازمان دانش‌آموزی، سازمان جوانان هلال احمر) در مبارزه با خشونت و افراطی‌گری آمده است: با وجود پیشرفت لحظه‌ای بشر در موضوعات مختلف علمی، هر روزه شاهد جنایات و افراطی‌گری برخی گروه‌ها در نقاط مختلف جهان هستیم که در سایه آن هزاران انسان به‌جای فرصت تحصیل علم و فضیلت، آماج خشونت کسانی قرار می‌گیرند که کمترین درکی از انسانیت و آموزه‌های انبیاء بزرگ الهی ندارند.

خشونت و افراطی‌گری که ناشی از استکبار و خود برتر بینی است به عنوان زالویی خون آشام بر پیکره جامعه جهانی رخنه کرده و به جای دوستی، مهربانی و عشق، نفرت و دشمنی را بین انسان‌ها ترویج می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: در سال‌های اخیر به هر نقطه جهان به‌ویژه خاورمیانه که می‌نگری انسان‌های مظلوم و بی پناه را می‌بینی که دست خشونت طلبان و افراطیون، روزگارشان را سیاه و زندگی‌شان را تباه ساخته است.

افراطی‌گری و خشونت در هر شکل و نوع آن از سوی همه ادیان الهی مطرود شناخته شده و جایی در تعالیم انبیاء و اولیای خدا ندارد لذا امروز بر تمامی اندیشمندان و علماء و فرهیختگان واجب است که در مقابل این بیماری مهلک عصر ما موضع مناسب اتخاذ و دارویی شفا بخش نسخه نمایند.

نوجوانان و جوانان دانش‌آموز ایرانی ضمن تشکر از جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری که با پیشنهاد طرح «جهان عاری از خشونت و افراطی گری» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد جهانیان را متوجه این چالش نمودند که سرطان عصر ما نامیده می‌شود، آمادگی خود را برای اتحاد با نوجوانان و جوانان سایر کشورها جهت مبارزه با این پدیده شوم اعلام می‌نمایند.

در این راستا ما اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی به نمایندگی از جامعه دانش‌آموزی اعلام می‌داریم:

1.احترام به ارزش های ادیان بزرگ الهی و تمسک به آموزه‌های آنان مهمترین راهبرد نجات بشر از خشونت و افراطی‌گری است.

2.پایبندی به قوانین بین‌المللی و رعایت حقوق افراد از برجسته‌ترین نشانه‌های انسان توسعه یافته و ضد خشونت است که به عنوان یک اصل انسانی باید توسط همه دولت‌ها و سازمان‌ها و گروه‌ها  بدون تبعیض محترم شمرده شود.

3.از سازمان‌های بین‌المللی، دولت‌ها و نیز تمامی وجدان‌های بیدار در سراسر جهان می‌خواهیم تا با برپایی همایش‌ها، نشست ها، و جلسات فرهنگی، علمی، پژوهشی در نقاط مختلف جهان، ملت‌ها را در مقابله فرهنگی با حرکت‌های افراطی بسیج نمایند.

به امید روزی که تعالیم  و قوانین الهی سر لوحه دولتمردان جهان قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها