امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134453
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، از زمان آغاز بحران سوریه یکی از مهمترین وجوه مشخصه این بحران درگیری گروه‌های تروریستی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، از زمان آغاز بحران سوریه یکی از مهمترین وجوه مشخصه این بحران درگیری گروه‌های تروریستی مسلح چه تکفیری و چه غیر تکفیری با یکدیگر است.

حمص

در جدیدترین نوع از این درگیری‌ها، گروه‌های مسلح موسوم به «جیش الإسلام»، «اسود الشرقیه» و «جبهه النصره» از یک سو با «داعش» از سوی دیگر در منطقه «محسه» در جنوب شهر «القریتین» در ریف جنوبی حمص با یکدیگر درگیر شدند، در حالی‌که دلیل این درگیری‌ها در درخواست داعش از گروه‌های مسلح فعال در این منطقه جهت بیعت با «ابو بکر البغدادی» عنوان شده است.

در این درگیری‌ها جیش الاسلام و اسود الشرقیه و جبهه النصره بر منطقه محسه در جنوب شهر القریتین درحالی تسلط پیدا کند که رهاورد درگیری‌های آنها با داعش برجای گذاشتن ده‌ها کشته و زخمی از دو طرف بود.

القلمون

همچنین روزهای اخیر شاهد توسعه و گسترش دامنه چنین درگیری‌هایی در ریف دمشق بوده تا شامل منطقه «القلمون» در نزدیکی مرزهای لبنان نیز بشود، منطقه‌ای که داعش تلاش می‌کند، سیطره خود را با بیرون راندن گروه تروریستی مسلح «ارتش آزاد» توسعه دهد و در این خصوص ارتش آزادی‌ها را میان بیعت با البغدادی یا مرگ مخیر کرده است.

درگیری‌های منطقه القلمون تا القلمون غربی و بطور مشخص تا 2 گذرگاه «الزمرانی» و «مرطبیا» گسترش یافته و حتی داعشی‌های تکفیری گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد را در منطقه «عسال الورد» نیز هدف قرار داده‌اند.

حلب

استان حلب و بطور مشخص در ریف شمالی آن جبهه النصره و جبهه اسلامی در شهرک «صوران» از توابع شهر «اعزاز» در ریف شمالی حلب بشدت با یکدیگر درگیر بودند تا به تلافی این حمله داعش شهر «مارع» در ریف شمالی حلب را با خمپاره و توپ گلوله باران کند.

ریف دمشق

در ریف دمشق حمله گروه تروریستی تکفیری «جیش الامه» علیه مقرها و مواضع گروه تروریستی «جیش الاسلام»، به سرکردگی «زهران علوش»، مزدور سرسپرده رژیم سعودی در شهر «دوما» کشته و زخمی شدن شماری از عناصر علوش را درپی داشت.

درعا

در جنوب سوریه و در استان درعا درگیری‌های گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» با گروه تروریستی موسوم به «گردان شهدای یرموک» در ریف غربی درعا برای دومین هفته متوالی ادامه یافت و طی آن بیش از 50 تروریست از هر دو طرف به هلاکت رسیدند و «ابو ماریا القحطانی»، مسئول شرعی جبهه النصره نیز زخمی شد.

پراگندگی‌ درگیری‌ها میان گروه‌های مسلح تروریستی نشان از این دارد که اغلب مناطق تحت تصرف گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه به عرصه رویایی این گروه‌ها تبدیل شده، رویارویی‌هایی که مهمترین هدف آنها تامین منافع مادی سرکردگان آنهاست.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها