امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134460
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدراسیون روسیه 2.6 میلیون دلار کمک انساندوستانه به صندوق کودکان سازمان ملل متحد ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدراسیون روسیه 2.6 میلیون دلار کمک انساندوستانه به صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) برای اجرای برنامه «حمایت‌ها و خدمات اجتماعی برای کودکان افغان در جمهوری اسلامی ایران» اهدا کرد.
این بودجه قرار است صرف حمایت مالی از شرکای دولتی و سازمان‌های همکار یونیسف در اجرای برنامه‌ها برای این کودکان شود.

در مراسم امضای توافقنامه دوجانبه بین دولت فدرال روسیه و سازمان یونیسف درخصوص اختصاص این بودجه که در محل سفارت روسیه در تهران برگزار شد، لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران، جانی مورتزی نماینده یونیسف در ایران، گری لوئیس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران و همچنین تعدادی از نمایندگان آژانس‌های سازمان ملل متحد از جمله نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به عنوان شریک اصلی این پروژه حضور داشتند.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در سخنان خود در این مراسم خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات مالی و اقتصادی که  فدراسیون روسیه با آنها مواجه است، دولت روسیه فرصتی را برای ارائه کمک به کودکان افغان که در ایران اقامت دارند، به دست آورده است.

وی افزود: این حمایت مالی، کمک مضاعفی است به تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای که دولت ایران تا به امروز برای اقامت پناهندگان و کودکان افغان صورت داده است.

جانی مورتزی نماینده یونیسف در ایران نیز اظهار داشت: از دولت فدراسیون روسیه برای این مشارکت سخاوتمندانه صمیمانه تشکر می‌کنم، مشارکتی که حمایتی افزون از برنامه‌های سخاوتمندانه دولت ایران برای کودکان افغان است.

در طول دو دهه اخیر، دولت جمهوری اسلامی ایران میزبان بیش از سه میلیون پناهنده افغان بوده است. یونیسف با همکاری دولت ایران برای بهبود دسترسی کودکان افغان به آموزش و خدمات اجتماعی همکاری می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها