امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134465
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزارش یک پایگاه کانادایی نشان می‌دهد که عربستان سعودی اولین خریدار تسلیحات از اوتاوا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزارش یک پایگاه کانادایی نشان می‌دهد که عربستان سعودی اولین خریدار تسلیحات از اوتاوا است.

پایگاه کانادایی «اوتاوا سیتیزن» گزارش داد: عربستان سعودی در سالهای 2012 و 2013 به ترتیب 422.3 میلیون دلار و 152.8 میلیون دلار تجهیزات و کالاهای تسلیحاتی از شرکتهای کانادایی دریافت کرده است.

در ادامه گزارش آمده است: میزان خرید تسلیحاتی عربستان از کانادا، ریاض را به عنوان بزرگترین خریدار سلاح و تجهیزات نظامی از اوتاوا تبدیل کرده است.

به گفته این پایگاه، در دو سال 2012 و 2013 عربستان سعودی 92 درصد از خرید تسلیحات و کالاهای نظامی شرکتهای کانادایی را به خود اختصاص داده است.

هزینه‌های تسلیحاتی عربستان سعودی و خرید انواع سلاح‌های از آمریکا، کانادا و دیگر کشورهای غربی در حالی صورت می‌گیرد که در این کشور ثروتمند نفتی، موادر زیادی از تن دادن مادران به ازدواج دختران کم سن و سالشان با افراد متمول ثبت شده و حتی اخیرا مفتی اعظم سعودی مجوز ازدواج با دختران کم سن و سال را داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها