امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134493
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
«محمد الصیهود»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد که دولت بغداد ...

«محمد الصیهود»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد که دولت بغداد با محدود شدن به خرید سلاح از آمریکا خود را برده این کشور کرده است.

وی افزود: دولت عراق باید منابع تسلیحاتی خود را متنوع سازد تا در اسارت کشوری خاص نباشد چرا که بغداد به آمریکایی تکیه کرده که نقشه مشخصی برای عراق دارد و بر اساس همین نقشه سلاح می‌دهد یا از این امر امتناع می‌کند و چه بسیار مواردی که سلاح‌هایی را هم که در اختیار عراق می‌گذارد خراب است یا متناسب با نیاز عراق نیست.

نماینده پارلمان عراق گفت: حل معضل عراق در ارتباط با تسلیح سلاح از سوی آمریکا تنها زمانی حل می‌شود که عراق تنها به آمریکا تکیه نداشته باشد چرا که بازار برای خرید سلاح از دیگر کشورها همچون روسیه، فرانسه، آلمان، ایران فراهم است و از سوی دیگر آمریکا را هم برای عمل به تعهدات خود در تسلیح عراق باید تحت فشار گذاشت.

الصیهود در پایان این گفت‌وگو تاکید کرد:آمریکا به دنبال اجرای نقشه های خود در عراق است و بر اساس اینکه در هر برهه‌ای چه نقشه ای برای عراق دارد نیروهای امنیتی را به سلاح مجهز می‌کند و یا در تحویل سلاح تعلل می‌کند.

انتهای پیام/.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها