امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134505
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «نبرد تامکت‌ها» بر اساس گفته‌های حدود 35 نفر از خلبانان نیروی هوایی تهیه ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «نبرد تامکت‌ها» بر اساس گفته‌های حدود 35 نفر از خلبانان نیروی هوایی تهیه شده و بینندگان در خلال صحبتهای این افراد که خود از قهرمانان هشت سال دفاع از حریم هوایی کشور بوده اند، صحنه های بازسازی شده این نبردها را مشاهده می کنند.

بازسازی درگیری هوایی خلبانان F14 جمهوری اسلامی ایران با خلبانان عراقی در دفاع از حریم هوایی خارک، اصفهان و تهران از جمله بخش‌های مستند «نبرد تامکت‌ها» است.

برخی از صحنه های درگیری خلبانان با جنگنده های عراقی به دلیل نبود فیلم آرشیوی مربوط به آن و عدم امکان بازسازی صحنه های انفجار هواپیما، بصورت انیمیش بازسازی شده است.

در «نبرد تامکت‌ها» مهدی حسین شناس به عنوان نویسنده، سالار بی باک تهیه کننده و محمد شکیبانیا نیز کارگردانی این مجموعه مستند را برعهده داشته است. فیلمبرداری این مستند هم بر عهده مرتضی پایه شناس و امیر مهدی نژاد نیک بوده و مهدی جبین شناس کار تدوین و انیماتوری مستند «نبرد تامکت‌ها» را انجام داده است.

این مستند امشب ساعت 18 و در قالب «شبهای مستند» از شبکه مستند سیما پخش می شود و سپس با حضور سعید قطبی زاده و کارگردان نقد و بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها