امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13451
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 144
عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، تا کارگاه‌های ...

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، تا کارگاه‌های تولیدی کشاورزی و زمین‌های کشاورزی که کمتر از 5 نفر کار می‌کنند، مشمول معافیت حق بیمه کارفرمایی باشند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: در مصوبه مجلس مزارع و زمین‌های کشاورزی نیز جزو کارگاه‌های تولیدی محسوب شده و صاحبان زمین‌ها نیز کارفرما هستند و بر اساس قانون از پرداخت حق بیمه کارفرمایی معاف هستند.
وی ادامه داد: در سال 61 قانونی مصوب شد، تا کارفرمایان کارگاه‌هایی که کمتر از 5 نفر هستند، از پرداخت حق بیمه معاف باشند و این تشویقی بود، برای کارفرماها تا کارگران خود را بیمه کنند.
وی ادامه داد: این موضوع در کارگاه‌های کشاورزی و زمین‌های کشاورزی اجرایی نمی‌شد، زیرا اینها را به عنوان کارگاه‌های تولیدی محسوب نمی‌کردند.
پاپی‌زاده گفت: با تصویب این قانون از این به بعد تمام کارگاه‌های کشاورزی و مزارعی که کمتر از 5 نفر بر روی آنها کار می‌کنند، کارفرما از پرداخت حق بیمه کارفرمایی معاف خواهد شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطر نشان کرد: کشاورزان امروزه حتی در سن 90 سالگی هم در زمین کشاورزی فعالیت می‌کنند، زیرا نسل امروزی تمایل به حضور در روستاها ندارد و به همین دلیل بیمه کشاورزان باید جدی گرفته شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها