امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134510
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مؤسسه قرآنی «بینه» اصفهان در راستای تربیت قاریان قرآن ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مؤسسه قرآنی «بینه» اصفهان در راستای تربیت قاریان قرآن کریم طرح & laquo;ترنم باران» را برگزار می‌کند.

«مرتضی بشیری» مدیر مؤسسه بینه اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اجرای این طرح از سال 1389 با فراخوانی از پسران رده سنی 7 تا 15 سال آغاز شد که طی آن بیش از 4 هزار نفر برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کردند که 500 نفر از آنها در مرحله اول گزینش شدند و پس از گذراندن یک دوره مقدماتی دوره نخست طرح همان سال با حضور 220 قرآن‌آموز آغاز شد. شرکت‌کنندگان باید طی چهار سال 12 ترم آموزشی را پشت سر می‌گذاشتند که ترم گذشته اولین دوره طرح به پایان رسید که اختتامیه آن روز شنبه 30 آذر‌ماه برگزار شد.

وی از راه‌اندازی چهار دوره دیگر در سال‌های بعد خبر داد و گفت: پس از آغاز دور اول طرح، با استقبال بالای علاقه‌مندان مواجه شدیم، از این رو تعداد 600 قرآن‌آموز را از بین حدود 15 هزار داوطلب انتخاب و چهار دوره 12 ترمی دیگر هم آغاز شد که این دور‌ه‌ها هم‌اکنون در حال برگزاری است.

مدیر مؤسسه بینه درخصوص اساتید این دوره‌ها گفت: برای تدریس در این دوره‌ها از همه اساتید شهر اصفهان دعوت و افرادی مانند آقایان شاه‌میوه، نیک‌دستی، ستوده‌نیا و عنایتی‌مقدم به همراه تعداد دیگری از اساتید به آموزش نوجوانان و نونهالان مشغول شدند.

وی از انتخاب قرآن‌آموزان مؤسسه بینه در مسابقات قرآن استان اصفهان خبر داد و گفت: امسال حدود 200 نفر در مسابقات قرآن استان اصفهان شرکت کردند که 130 نفر آنها از قرآن‌آموزان مؤسسه بینه بودند، همچنین به‌جز مقام اول رشته فراز‌خوانی مقام‌های نخست رشته‌های تلاوت، ترتیل و اذان به همراه مقام‌های دوم به بعد رشته فراز‌خوانی را قرآن‌آموزان مؤسسه بینه از آن خود کردند.

بشیری از برگزاری دوره‌هایی برای حفظ آمادگی قرآن‌آموزان طرح خبر داد و گفت: پس از پایان دوره‌های 12 ترمه دوره‌های تکمیلی دیگری در قالب کارگاه‌های آموزشی برای قرآن‌آموزان برگزار می‌کنیم تا از فضای آموزش دور نباشند و کار را رها نکنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار