امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134520
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی کاموس داور سومین جشنواره سراسری داستان انقلاب  بخش اندکی از داستان‌هایی که در بخش نوجوان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی کاموس داور سومین جشنواره سراسری داستان انقلاب  بخش اندکی از داستان‌هایی که در بخش نوجوان ارسال شده بودند را با زبان این گروه سنی هم سو دانست و گفت: آثاری که توسط نویسنده‌های حرفه‌ای در این حوزه نوشته شده بود در برقراری ارتباط با این گروه سنی موفق‌تر از آثار نویسنده‌های جوان بود و بیشتر آن‌ها نیز جزء کارهای بر‌تر قرار گرفتند.

وی ادامه داد: به تحریر درآوردن داستان‌های انقلابی برای نوجوانانی که در آن زمان نبوده‌اند و نسبت به آن هیچ‌شناختی ندارند باید از ظرافت خاص بهره‌مند و متناسب با زبان‌‌ همان گروه سنی باشد.

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان تبلیغات اسلامی، ادبیات انقلاب را نیازمند تغییراتی اساسی و مهندسی مجدد دانست و عنوان کرد: آثاری که در این حوزه چاپ می‌شوند به ابعاد تاریخی و سیاسی انقلاب بیشتر توجه می‌کنند؛ در صورتی که از ابعاد اجتماعی و اعتقادی که وجه ممتاز آن به شمار می‌آید غفلت می‌شود.

وی در این رابطه افزود: انقلاب رویدادی است که ریشه در مکتب‌های عاشورا و ظهور دارد و وقوع آن تحولاتی را در بنیاد اعتقادی مردم بوجود آورد به همین خاطر نویسندگان باید این موارد را در داستان‌های خود لحاظ کنند.

این پژوهشگر کودک و نوجوان متذکر شد: برگزاری نشست‌های تخصصی در حاشیۀ جشنواره و جلسات هم اندیشی بین نویسندگان و انتشار کتاب آثار بر‌تر جشنواره می‌تواند نویسندگان این حوزه را از چیستی موضوع آن آگاه سازد.

کاموس مشورت با نویسندگان با تجربه را در انتخاب عنوان کتاب مهم دانست و گفت: به طور کلی عنوان گذاری در این حوزه مثل موضوعاتی که توسط نویسندگان انتخاب می‌شود تکراری است و از نوآوری خاصی برخوردار نیست.

وی با اشاره به این که ادبیات انقلاب تحت تأثیر ادبیات جهان قرار دارد، اظهار داشت: آثاری که در این حوزه نوشته می‌شود تحت تأثیر ادبیات جنگ جهان و سوسیالیستی نوشته شده است و نتوانسته‌ایم برای بیان آن زبان مخصوص خود را داشته باشیم و به نوعی دچار تقلید هستیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار