امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134549
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 16
جمال شورجه کارگردان با سابقه سینمای ایران که یکی از اعضای شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی است در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره اجازه اکران ...

جمال شورجه کارگردان با سابقه سینمای ایران که یکی از اعضای شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی است در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره اجازه اکران فیلم «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری گفت: این فیلم قرار نبود اکران شود حال چه اتفاقاتی افتاده و چه مناسباتی صورت گرفته که قرار شده در گروه هنر و تجربه بدون هیچ گونه ممیزی اکران شود، بی اطلاع هستم.

وی درباره محتوای فیلم «خانه پدری» گفت: این فیلم یک دادخواهی علیه زن ایرانی و مسلمان  است که تحت ظلم و ستم قرار گرفته، آن‌هم در خانواده‌ای ایرانی، مسلمان و معتقد. به نظر می‌رسد این فیلم در جهت تضییع حقوق زن در ایران - با عقبه دینی – است و این پیام و مفهومی است که به ذهن متبادر می شود.

کارگردان فیلم 33 روز ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی که متاسفانه منادیان به ظاهر حقوق بشر به دنبال بهانه هستند که کشور را تحت فشار قرار دهند با توجه به قطعنامه اخیری که احمد شهید آن‌را علم کرد و به دروغ اتهاماتی به ایران زدند و کشور ما را محکوم کردند، نمایش فیلم و بعد حضورش در مجامع مختلف بین المللی و ...  درست نیست. «خانه پدری» با توجه به این‌که مستقیماً در نمایش تضییع جامعه ایرانی با عقبه دینی و اعتقادی است به عقیده من مستمسک منادیان دروغین حقوق بشر بر علیه ایران قرار می‌گیرد.

شورجه در خاتمه درباره اکران فیلم «خانه پدری» تاکید کرد: به عقیده من این فیلم نباید اکران شود، شاید با اصلاحاتی بتوان تلخی و زهر این کار را کمتر کرد بعد از اصلاحات شاید بتوان فیلم را نمایش داد.  البته من هیچ گاه به این که فیلم اصلاح شود فکر نکردم، اما شاید این اتفاق بهتر باشد که فیلم اصلاح شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها