امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134552
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا، این قاره به 3 قسمت تقسیم شده است تا به این روش ...

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا، این قاره به 3 قسمت تقسیم شده است تا به این روش تعامل کارهای اداری و سرویس‌های آموزشی و گاهی اوقات برگزاری مسابقات شکل و مبنای منطقه‌ای پیدا کرده و بهتر و اصولی‌تر شود.

در عین حال در انتخابات AFC که هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود، هر کدام از این مناطق سهمیه‌ خاصی از تعداد کرسی‌های کمیته اجرایی یا هیأت رئیسه را به خود اختصاص می‌دهند، به علاوه اینکه هر منطقه در کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نایب رئیس نیز خواهد داشت، بنابراین اگر منطقه جدید آسیای میانه تصویب شود، می‌توان از این منطقه تعداد سهمیه‌های خاص خود برای کمیته اجرایی و یک صندلی نایب رئیس را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا انتظار داشت.

البته هنوز ایجاد منطقه جدید تصویب نشده و فقط صحبت‌های لازم در این خصوص انجام شده و این موضوع یکی از موضوعان کنگره روز 9 ژانویه (19 دی) AFC هست. این کنگره روز آغاز جام ملت‌ها در 9 ژانویه در ملبورن و با حضور 3 نماینده از هر فدراسیون برگزار می‌شود.

فدراسیون ایران در گذشته عضو منطقه جنوب و مرکز آسیا بود و باید برای رسیدن به کرسی‌های آسیا با 25 کشور به رقابت می‌پرداخت و در صورت تصویب منطقه جدید، عضو منطقه‌ای خواهد شد که با فدراسیون ایران، 7 عضو خواهد داشت. پس طبیعتاً در حضور کشورهایی با تعداد کمتر، رقابت برای رسیدن به کرسی‌های کمیته اجرایی و نایب رئیسی بسیار راحت‌تر خواهد بود. بنابراین با برگزاری کنگره 9 ژانویه (19 دی‌) در ملبورن، می‌توان این مورد را با امیدواری بیشتری دنبال کرد.

علی کفاشیان که پیش از این برای حضور در انتخابات AFC برای نشست بر روی یکی از کرسی‌های نایب رئیسی یا کمیته اجرایی اعلام آمادگی کرده بود، در صورت ایجاد این منطقه می‌تواند امیدوار باشد که این اتفاق برای وی و یا هر فرد دیگری که از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای کاندیداتوری معرفی شود، محقق شود.

در واقع کنگره 19 دی برای فوتبال ایران نیز سرنوشت‌ساز است و می‌توان این انتظار را داشت در صورتی که همه چیز به دلخواه کفاشیان و سایر همراهانش پیش برود، به نوعی فوتبال ایران پس از مدت‌ها در یکی از سطوح بالای اجرایی فوتبال آسیا دوباره دارای کرسی‌های قدرتمندی شود.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها