امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134558
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص مجلس از شرکت نفتی تاسیسات دریایی در ابتدای پاییز سال ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص مجلس از شرکت نفتی تاسیسات دریایی در ابتدای پاییز سال جاری، نمایندگان امضا کننده این تحقیق و تفحص از پیشرفت تحقیقات در این شرکت خبر می‌دهند.

این تحقیق و تفحص به مواردی از جمله نحوه انعقاد قراردادها و پروژه‌ها و همچنین نحوه تشکیل و عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت مانند شرکت کیتو می‌پردازد.

از سوی دیگر منابع خبری در شرکت تاسیسات دریایی می‌گویند، در پی آغاز این تحقیق و تفحص و کشف بعضی تخلفات، با توجه به اینکه این تحقیق و تفحص از باتدای تشکیل این شرکت تا کنون را شامل می‌شود، پرونده‌های سنگینی علیه دو مدیر عامل سابق این شرکت تشکیل شده است.

این منابع می‌گویند، یکی از این دو مدیرعامل چند بار به دادگاه احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

به گزارش فارس، مواردی چون تعیین تکلیف دکل 78 میلیون دلاری این شرکت، عملکرد شرکت‌هایی که با پول این شرکت و به نام بخش خصوصی تشکیل شده‌ و از این شرکت پروژه دریافت کرده‌اند، دکل دیگری که سال‌ها پیش خریداری شده، اما به دلیل مشکلات متعدد سال‌هاست که در بندر شارجه مانده و اساسا در کشور مورد استفاده قرار نگرفته است و موارد مربوط به خرید اقلام و تجهیزات مربوط به کار در پارس جنوبی از جمله ابهاماتی هستند که نمایندگان مجلس را برای تحقیق و تفحص از این شرکت از ابتدای تشکیل آن ترغیب کرده است.

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از سال 1372 تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به 70 درصد از ساخت و نصب بخش دریایی پروژه‌های در دست اجرای پارس جنوبی را بر عهده دارد.

بر اساس این گزارش ارزش پروژه‌هایی که تاسیسات دریایی اجرای آنها را بر عهده دارد بالغ بر 11 میلیارد ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها