امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134562
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 69
عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مشکلات ایجاد شده بر سر راه دفن 8 شهید گمنام در میدان ...

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مشکلات ایجاد شده بر سر راه دفن 8 شهید گمنام در میدان امیر جخماق یزد گفت: من با دیدن این جریان یاد فیلم معراجی‌های آقای ده‌نمکی افتادم که ریشه و اساس مشکل در جای دیگری بود. بنده با تماس‌هایی که داشتم متوجه شدم که این درگیری بین دو مدیر بوده و یک مساله داخلی قلمداد می‌شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری بسیار تاکید بر رعایت قانون دارند و بعضی‌ها هم مشکلات سیاسی دارند و می‌خواهند یک مساله‌ای را که می‌توان از راه قانونی حل کرد را یا از راه‌های غیرقانونی حل کنند و یا کشمکش سیاسی به راه بیندازند در صورتی که خود آن موضوع می‌تواند از راهش به راحتی انجام شود. یک فردی یک جریانی ایجاد می‌کند و بعد خودش کنار می‌رود. من می‌خواستم از نماینده یزد بپرسم که آن فرد کیست تا اینکه علت را پیدا کنیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من می‌خواستم ببینم که آیا در این موضوع نظر حضرت آقا رعایت شده است و بعد این اتفاقات افتاده است یا خیر؟

مصری بیان داشت: اینکه یزد دارالمومنین است و خیلی از شهدای گرانقدر ما یزدی هستند و یزدی‌ها هم دین خود را نسبت به انقلاب ادا کرده‌اند و در بسیاری از مناسبت ها پیرو ولایت فقیه و از سینه‌چاکان ولی‌فقیه هستند، هیچ شک و شبهه‌ای نیست.

وی در بیان مقام شامخ شهدا افزود: خیلی جایگاه شهدا بلندتر و رفیع‌تر از آن است که حتی در جایی که مناقشه و منتسب به میراث فرهنگی است به خاک سپرده شوند برای اینکه اصلی‌ترین میراث ما شهدا هستند. اینها میراث واقعی ما هستند که حاضریم برایشان جان دهیم. اگر من مسئول بودم جایگاهی بالاتر و پاکتر از جایی که دو تا کاسه و کوزه باشد برای آنها تدارک می‌دیدم.

نماینده مردم کرمانشاه ادامه داد: در این کشور بعید می‌دانم کسی بخواهد عنادا در این جایگاه کوتاهی کند. جایگاه شهدا در دل تمام مردم ما بسیار ویژه است. ما حتی برای شهدای اهل کتاب هم احترام قائل هستیم به همین دلیل صلاح نمی‌بینم که موضوع معطل کردن دفن ابدان مطهر شهدا را هم اشاعه دهیم. البته گاهی هم مشاهده شده است که گروهی از دفن شهدا سو‌ءاستفاده هم کرده‌اند.

وی در خاتمه گفت: ما اگر نفسی هم می‌کشیم از برکت خون شهداست و اگر آنها نبودند ما کجا بودیم که حتی بخواهیم اظهار نظر کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها