امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134570
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه دست راستی «جروزالم پست» طی گزارشی تحلیلی تحت عنوان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه دست راستی «جروزالم پست» طی گزارشی تحلیلی تحت عنوان «تهدیدهای حوثی& zwnj;های تحت حمایت ایران علیه اسرائیل» که امروز سه‌شنبه منتشر شده است، در آغاز نوشت: به‌دست گرفتن پایتخت یمن از سوی حوثی‌هایی که ایران نیز از آن‌ها حمایت می‌کند زنگ خطر را نه تنها برای رقبای سنی منطقه همچون عربستان سعودی بلکه برای اسرائیل نیز به صدا درآورده است.

بر اساس این گزارش، اگر حوثی‌ها موفق بر احاطه بر بخش اعظم جنوب یمن که مشرف بر دریای سرخ است شوند، آنگاه شهر بندری ایلات در اسرائیل و همچنین برخی کشورهای دیگر از لحاظ ترافیک دریایی و موارد دیگر به خطر می‌افتند.

همچنین در صورتی که حوثی‌ها به موفقیت برسند، عربستان سعودی، اردن، مصر، اریتره و جیبوتی تحت خطر قرار خواهند گرفت و همکاری آن‌ها با اسرائیل در ابهام قرار گرفته و البته یمن مبدل به پایگاه ایرانی خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، دولت ریاض به دلیل عصبانیت خود از برتری خوثی‌هایی که قدرتشان در حال افزایش است ارسال کمک به یمن را متوقف کرده است اما در مقابل ایران آشکارا استقبال خود را از پیروزی حوثی‌ها اعلام کرده است.

در انتهای این گزارش به نقل از یک مقام ارشد امنیتی یمن آمده است: «ایران به شدت حامی حوثی‌هایی می‌باشد که از سال 2004 به این سو علیه دولت مرکزی جنگیده‌اند.»

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها