امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134576
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 98
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی شورای مرکزی، اکبر ترکان روز دوشنبه در هفدهمین همایش سالانه بتن و زلزله در محل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی شورای مرکزی، اکبر ترکان روز دوشنبه در هفدهمین همایش سالانه بتن و زلزله در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران، اظهار داشت: اکنون شمار اعضای سازمان یادشده در سطح کشور به 308 هزار نفر مهندس رسیده و دو نقیصه اصلی در حوزه فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد ، نخست فقدان مجری ذیصلاح و دوم ضعف نظارت در اجرا است.

وی اضافه کرد: پدیده امضا فروشی ناشی از ضعف نظارت است و حاصل آن ساخت و ساز فاقد کیفیت می شود و پاره ای از موارد به اسم بتن، مقاومت 200 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع نیز به مردم تحویل نمی شود.

ترکان تصریح کرد: کشورهای پیشرفته امروز با مصالحی که در ایران هم مورد بهره برداری قرار می گیرد، خانه هایی با عمر یک قرن احداث می کنند، درحالی که ساخت وساز مسکونی کشورمان به عمری حدود 30 سال می رسند.

وی گفت: موضوع مجری ذیصلاح در بخش ساختمان تاکنون محقق نشده، زیرا هرکس در تخصص خود تمرکز ندارد و بخش ساختمان ومسکن به عرصه فعالیت پزشکان، کسبه و صاحبان حرف مختلف تبدیل شده و به این ترتیب مساله مجری ذیصلاح که در قانون نظام مهندسی ساختمان مورد تاکید قرار گرفته، عملی نشده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها