امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134578
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 127
«محمود شوری»، مدیرکل مطالعات اوراسیای مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«محمود شوری»، مدیرکل مطالعات اوراسیای مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> در پاسخ به سوالی در خصوص زمینه‌چینی پارلمان اوکراین با تصویب قانون در خصوص غیرمتعهد شدن اوکراین برنامه‌ریزی برای عضویت این کشور در ناتو است، گفت: براساس اساسنامه ناتو کشورهایی که دچار مشکل تجزیه‌طلبی هستند نمی‌توانند به عضویت این سازمان درآیند ولی ظاهراً ناتو در مورد اوکراین علاقمند نیست که این موضوع و مصوبه خود را جدی بگیرد ضمن اینکه در مباحث درون اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) این گونه مطرح می‌شود که کی‌یف می‌تواند به عضویت ناتو درآید.

وی با تاکید براینکه عضویت اوکراین در ناتو به هیچ وجه رخ نخواهد داد افزود: تصویب قانونی در پارلمان اوکراین مبنی براینکه کی‌یف دیگر کشوری غیرمتعهد نیست بیشتر گرفتن زهر چشم از روسیه است تا امری قابل اجرا ولی در آینده نزدیک باید منتظر واکنش شدیدتر روس‌ها در خصوص اوکراین باشیم.

شوری با بعید دانستن عضویت اوکراین در ناتو تصریح کرد: این اتفاق حالت عملی به خود نخواهد گرفت زیرا ناتو به خوبی می‌داند که عضو شدن این کشور در ناتو گذاشتن بنای سنگی است که امکان برداشتن آن در آینده وجود نخواهد داشت.

مدیرکل مطالعات اوراسیای مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: عضویت اوکراین در ناتو منجر به این خواهد شد که روسیه و غرب به وضعیتی غیرقابل بازگشت برسند.

وی با تاکید براینکه روس‌ها از قبل اعلام کردند که عضویت اوکراین در ناتو جزو خطوط قرمز آنها محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: اگر عضویت اوکراین در ناتو جدی‌تر شود حتماً واکنش مسکو نیز شدیدتر خواهد شد و حتی می‌توانیم شاهد درگیری‌های بیشتری در شرق اوکراین باشیم.‌
انتهای پیام/

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها