امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134579
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، کوی‌های شرقی حلب که در تصرف گروه‌های مسلح تروریستی است روز گذشته (دوشنبه) شاهد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، کوی‌های شرقی حلب که در تصرف گروه‌های مسلح تروریستی است روز گذشته (دوشنبه) شاهد تظاهرات مردمی بود که طی آن اهالی این مناطق خواستار خروج گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح و ورود نیروهای ارتش سوریه به آن بودند.

اهالی معترض این مناطق شهر حلب در راهپیمایی‌های خود سیاست گرسنگی دادن مردم و احتکار کالاها و مواد غذایی و بازداشت‌های خودسرانه گروه‌های مسلح تروریستی را محکوم کردند.

این اولین باری نیست که چنین اعتراض‌های مردمی و تظاهرات‌هایی در حلب و ریف آن علیه گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح برگزار می‌‌شود و مردم این مناطق خواستار خروج تروریست‌ها و ورود ارتش سوریه می‌شوند.

آنچه وضعیت اسفبار ساکنان این مناطق را تشدید کرده و بر مصایب آنها افزوده، اقدامات و قوانینی است که هیأت‌های شرعی وابسته به گروه‌های تروریستی مسلح وضع و اعمال می‌کنند.

منابع محلی در این خصوص تاکید می‌کنند که این اعتراض‌های مردمی به موازات تشدید حلقه محاصره ارتش سوریه بر کوی‌های شرقی حلب و قطع راه‌های ارتباطی تروریست‌های این مناطق با دنیای خارج انجام شد.

این منابع تصریح کردند‌ که اغلب تظاهرکنندگان کسانی‌ بودند که گروه‌های مسلح فرزندان و بستگان آنها بدست گروه‌های تروریستی یا کشته یا ربوده شده و یا در زندان بسر می‌برند.

پیشتر دیگر مناطق سوریه از جمله غوطه شرقی دمشق، واقع در ریف حلب و شهرک‌هایی از قبیل زملکا و حموریة و کفر بطنا نیز شاهد تظاهرات‌های مشابهی علیه گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح بود که خواهان خروج آنها از مناطق مسکونی‌اشان شده بودند.

ناظران تاکید می‌کنند، این اعتراض‌های مردمی و تظاهرات‌ها گروه‌های تروریستی را در قبال دو ضربه توامان قرار می‌دهد، یکی پیشروی ارتش سوریه و دیگری طرد شدن از سوی مردمی که زمانی برخی از آنها خواهان این عناصر و گروه‌ها بودند، ولی با برملا شدن ماهیت واقعی آنها، هم اکنون طرد شده به حساب می‌آیند.

نیروهای ارتش سوریه از هفته گذشته عملیات موسوم به «رنگین کمان» را با هدف تکمیل محاصره بخش شرقی و جنوبی حلب که در تصرف گروه‌های مسلح تروریستی است آغاز کردند، تا به این طریق شهر حلب، پایتخت اقتصادی سوریه و دومین شهر بزرگ این کشور را از عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی پاکسازی کنند.

در دست گرفتن کنترل شهر حلب توسط هریک از طرف‌های درگیر در این کشور به معنای رقم زدم معادلات میدانی حاکم بر بحران سوریه است و این موضوعی است که گروه‌های تروریستی مسلح و حامیان منطقه‌ای و بین المللی آنها به خوبی از آن آگاه هستند، به همین دلیل از هر تلاشی برای ممانعت از تکمیل محاصره شهر حلب جلوگیری می‌کنند.

محاصره شهر حلب بخصوص کوی‌های شرقی و جنوبی آن به معنای قطع ارتباط گروه‌های تروریستی با دنیای خارج و رسیدن کمک‌های امدادی و نظامی به آنها به ویژه از خاک ترکیه است و این موجب می‌شود، این گروه‌ها تنها دو گزینه پیش رو داشته باشند، مرگ یا تسلیم.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها