امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134601
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه ای‌بی‌سی آمریکا روز سه‌شنبه در گزارشی با موضوع اهداف سیاست خارجی دولت این کشور در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه ای‌بی‌سی آمریکا روز سه‌شنبه در گزارشی با موضوع اهداف سیاست خارجی دولت این کشور در سال جدید میلادی، رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران را جزء «لیست آرزوها»ی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دانست.

در بخشی از این گزارش آمده با اشاره به روی کار آمدن دولت «حسن روحانی» در ایران و از سر گیری مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 ذر سال 2013، نوشته است که کری «در نوامبر 2013،‌ خوش‌بین به نظر می‌رسید.»

با این حال، این گزارش در توصیف «واقعیت» میدانی مذاکرات، می‌افزاید: «مذاکرات برای سومین بار، این بار تا جولای تمدید شده و روی کار آمدن اکثریت جمهوری‌خواه در کنگره در سال 2015، موفقیت مذاکرات را بیش از پیش نامعلوم کرده است.»

در ادامه گزارش ای‌بی‌سی آمده است: «اغلب نمایندگان جمهوری‌خواه اعلام کرده‌اند که هرگونه توافقی را که از این دور از گفت‌وگوها به دست آید، سد می‌کنند. آنچه که به نظر محتمل‌تر می‌رسد، رأی به تحریم‌های مشروط علیه ایران است.»

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، هقته گذشته در شهر ژنو سوئیس، جایی که برنامه اقدام مشترک در سال 2013 به دست آمد،‌ برگزار شد. در حالی که بیش از یک سال توافق موقت ژنو می‌گذرد، طرفین هنوز موفق به توافق جامع نشده‌اند و مهلت مذاکرات را که قرار بود سوم آذر به پایان برسد، برای هفت ماه دیگر، تا 9 تیر ماه سال آینده تمدید کرده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها