امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134602
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
محمد العاصی امام جمعه واشنگتن در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، درباره تلاش غرب برای تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی گفت: سیاست غرب و صهیونیسم و ...

محمد العاصی امام جمعه واشنگتن در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، درباره تلاش غرب برای تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی گفت: سیاست غرب و صهیونیسم و امپریالیسم اقتضا می‌کند که بین مسلمانان تفرقه ایجاد کند و اگر بتوانند این تفرقه را ایجاد کنند نتیجه‌ آن جنگ است.

وی افزود: غرب اگر بتواند این تفرقه و تقسیم‌بندی را ایجاد کنند، براساس مبانی سنی و شیعه این کار را خواهند کرد.

امام جمعه واشنگتن تاکید کرد: اگر یک شیعه به حرف آنها گوش کند و در مسیر آنها حرکت کند به او کمک مالی می‌کنند و همین درباره اهل‌سنت نیز صدق می‌کند و اگر فرد یا گروهی از اهل‌سنت بخواهد علیه شیعیان کار کنند به نوعی هر چه بخواهد در اختیارش می‌گذارند تا بین مسلمانان جنگی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال مداومت این جنگ‌هاست، افزود: آنها می‌خواهند نسل‌های مختلف و مناطق مختلف جهانی را درگیر این جنگ کنند و جنگ را از عراق به آفریقا بعد آسیا و... برسانند.

العاصی ادامه داد: غرب و صهیونیسم، مزدورانی دارند که به نام شیعه یا سنی سخن می‌گویند و کینه‌توزی‌ها را از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای که به زبان سنی و شیعه سخن می‌گویند گسترش می‌دهند و مورد تغذیه قرار می‌دهند.

امام جمعه واشنگتن در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به تلاش غرب برای تبلیغ سکولاریسم در میان مسلمانانی که خسته از درگیری و تفرقه بین شیعه و سنی هستند، تصریح کرد: تلاش آنها در این راستا برای این است که مسلمانان را از اسلام خالی کنند، اما اگر مسلمانان به سکولاریسم ملتزم شوند غرب دوره جدیدی از تفرقه‌اندازی را براساس قومیت‌گرایی و نژادها آغاز خواهد کرد؛ بازی و هدف یک چیز است حال می‌خواهد مسلمانان متدین باشند یا مسلمانانی سکولار باشند.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها