امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134617
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به لبنان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر منطقه ای خود روز گذشته ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به لبنان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر منطقه ای خود روز گذشته (دوشنبه)  سفر یک روزه‌ای به لبنان داشت.

لاریجانی در بد ورود به بیروت در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به مباحث قابل طرح در دیدار با مقامات لبنانی از جمله مقابله با تروریسم درباره منبع تغذیه تروریست‌ها، گفت: هم اکنون برخی از جریان‌های تروریستی از 2 منبع رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه تغذیه می‌کنند.

لاریجانی همچنین به دانشگاه دولتی بیروت رفت و در بین دانشجویان لبنانی به سخنرانی پرداخت.

وی در جمع دانشجویان این دانشگاه از طرح جدید آمریکا برای ضربه زدن به مسلمانان و شیعیان عراق خبر داد و گفت: مطلع شدیم برخی مقامات آمریکایی در عراق با تروریست‌ها مذاکره کرده و گفته‌اند اگر می‌خواهید کمکتان کنیم باید ایران و شیعیان را هدف قرار دهید.

یکی از نکات جالب این بخش از سفر لاریجانی تشویق‌های مکرر رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان از سوی دانشجویان لبنانی بود.

پیش از سخنرانی علی لاریجانی نیز سرودهای ملی ایران و لبنان و دانشگاه ملی لبنان پخش شد.

در حین سخنرانی رئیس مجلس کشورمان تعدادی از حاضران در سالن با در دست داشتن پرچم جنبش «امل» نسبت به اظهارات لاریجانی ابراز احساسات کردند.

یکی از نکات جالب که در حین سخنرانی رئیس مجلس رخ داد، قرائت صلوات دانشجویان برای لاریجانی بود که برای هیات ایرانی بیشتر جلب توجه کرد.

حاشیه دیگر حضور لاریجانی در دانشگاه بیروت این بود که رییس دانشگاه سعی کرد به فارسی حضور لاریجانی و هیت همراه را خوش آمد بگوید که آخر هم نصفه و نیمه و با گفتن «قوش آمد» به موضوع فیصله داد.

لاریجانی در ادامه سفر خود به لبنان به دیدار نخست وزیر لبنان رفت. وی با اشاره به نقش موفق ارتش لبنان در مبارزه با تروریست‌های تکفیری، گفت: ایران از آغاز می‌دانست که حمایت برخی کشورهای منطقه از گروه‌های تروریستی در آینده به معضل بزرگی تبدیل می‌شود.

نخست وزیر لبنان نیز با بیان اینکه این کشورهای منطقه از کمک‌های ایران استقبال می‌کنند، افزود: ایران تنها متعلق به یک گروه از لبنان نیست بلکه قدرت ایران برای این است که متعلق به تمام گروه‌هاست.

پس از این دیدار هنگامی که لاریجانی قصد خروج از دفتر نخست وزیری را داشت باران شدیدی به یک باره آغاز شد که وی و هیات همراه مجبور شدند مجدد به داخل دفتر برگردند و تا کم شدن میزان باران صبر کنند.

شدت این باران که که مانند آن در تهران دیده نشده، بسیاری از خیابان‌های شهر بیروت را در بر گرفته بود به طوری که آب گرفتگی شدیدی در برخی خیابان ها رخ داده بود.

لاریجانی در ادمه سفر خود به لبنان به منظور دیدار با رئیس پارلمان لبنان به مجلس این کشور رفت.

موج حضور عکاسان و فیلم برداران در این دیدار به حدی بود که تلویحا صدای رئیس مجلس لبنان را در آورد و حضور متراکم عکاسان و فیلم برداران موجب ناراحتی وی شد.

یکی از نکات جالب توجه در دفتر رییس مجلس لبنان وسایل تزیینی بود که در نقاط مختلف دفتر وی نصب شده بود و هرکدام دارای پیامی خاص بود.

یکی از این وسایل زینتی تسبیحی بود که در کنارش تمر یادبودی از امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان قرار گرفته بود.

قرار بود که پس از ضیافت ناهار رئیس مجلس لبنان کنفرانس خبری در محل پارلمان برگزار شود که در نهایت این موضوع منتفی شد.

لاریجانی در ادامه سفر خود به لبنان در هتل phoenicia دیداری با برخی گروه‌های فلسطینی داشت و در این دیدار گفت: تمام گروه‌های فلسطینی باید بدانند که اختلافات آنها به نفع اسرائیل است، زیرا اسرائیل، قدس را در تنگنا قرار داده است؛ امروز باید از تجربه گذشته استفاده کرد و با جمع شدن گروه‌های مقاومت راه حلی برای این مسئله ترسیم کنیم.

رئیس مجلس دقایقی پس از این دیدار بار دیگر در جمع خبرنگاران، حاضر و در غالب یک کنفرانس مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران خارجی پاسخ داد.

لاریجانی پس از این نشست خبری جهت ادای احترام به مقام شهید مغنیه فرمانده دلیر مقاومت لبنان، بر سر مزار وی حاضر شد و با اهدا تاج گل به مزار وی ادای احترام کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در دیداری که با وزیر دفاع لبنان در محل سفارت ایران در بیروت صورت گرفت، با اشاره به برخی مسائل مطرح درباره وضعیت سیاسی لبنان، گفت: قطعا برای رسیدن به یک تفاهم سیاسی انجام گفت‌وگو بسیار خوب است.

وزیر دفاع لبنان نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتش لبنان روحیه‌ای قوی برای مقابله با تروریست‌ها دارد، گفت امیدوارم تمامی کشورها کمک کنند تا شر این بحران از سر منطقه کنده شود.

لاریجانی پس از دیدار با مقامات لبنانی بیروت را به مقصد نجف اشرف ترک کرد تا در ادامه سفر منطقه ای خود به مقامات و مسئولان عراقی دیدار و گفت و گو کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها