امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134619
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره مخالفت میراث فرهنگی یزد برای تدفین ...

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره مخالفت میراث فرهنگی یزد برای تدفین شهدای گمنام علی& zwnj;رغم خواسته مردم اظهار داشت: سابقه مخالفت با تدفین اجساد مطهر شهدای دفاع مقدس به دوره اصلاحات باز می‌گردد.

جوانی ادامه داد: در دوره‌ای که برخی افراد با تدفین شهدا در دانشگاه مخالف بودند و بهانه‌هایی بی‌پایه و اساس را مطرح می‌کردند دیدیم که با مطالبه عمومی این اتفاق افتاد و امروز نیز شاهدیم بسیاری از دانشگاه‌ها از مقبره شهدا برخوردار هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به آثار و برکات تدفین شهدا در دانشگاه‌ها تصریح کرد: این تجربه تاریخی نشان می‌دهد که این بهانه‌ها پایه و اساس ندارد و مردم یزد علی‌رغم اینکه می‌خواستند شهدا در میدان اصلی این شهر دفن شوند با مخالفت میراث فرهنگی یزد مواجه شدند اما در نهایت خواسته مردم محقق شد.

وی با بیان اینکه تعجب ما از برخورد مسئولان استانی میراث فرهنگی است و مشخص نیست آنها چه توجیهی برای این کار خود دارند، یادآور شد: ما میراث فرهنگی را برای چه کاری می‌خواهیم؛‌ اگر می‌خواهیم میراثِ فرهنگی را حفظ کنیم برخورداری از مقبره‌الشهدا به حفظ این میراث فرهنگی کمک خواهد کرد چرا که اساس این میراث فرهنگی حفاظت از ارزش‌های ملت است.

جوانی شهدای گمنام را انتقال‌دهنده فرهنگ مقاومت به نسل‌های آینده عنوان و تأکید کرد: دفن شهدا در میدان اصلی شهر نه تنها خسارتی نخواهد بود بلکه باعث رونق آن منطقه خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تهدید مردم یزد توسط میراث فرهنگی این استان خاطرنشان کرد: افرادی که با تدفین شهدا در دانشگاه‌ها مخالف بوده و آن را مغایر فضای علمی می‌دانستند حرف بی‌مبنایی مطرح می‌کردند و می‌گفتند تدفین شهدا در دانشگاه با فضای علمی سازگاری ندارد در حالی که تجربه ثابت کرده تمام این بهانه‌ها بی‌پایه و اساس است و کسانی که این مباحث را مطرح می‌کنند باید از گفته خود استغفار و توبه کنند.

وی در پایان تأکید کرد: این بهانه‌جویی‌ها و تهدیدها با تدفین شهدا ادامه نگاه‌های غیرمعقول و غیرارزشی دوران اصلاحات است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها