امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134626
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به عراق در دیدار آیت‌الله ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به عراق در دیدار آیت‌الله سیدمحمد سعید حکیم از مراجع تقلید نجف اشرف، گفت : یکی از دغدغه‌های اصلی ایران مشکلات و بحران های منطقه ای به ویژه بحران تروریستی در عراق و سوریه بوده که مشکلات بسیاری را برای مردم این کشورها ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: تلاش ایران بر این بوده برای مبارزه با تروریسم به این دو کشور کمک کنیم.

لاریجانی با اشاره به پیشرفت های دولت های عراق و سوریه در مبارزه با گروه های تروریستی افزود: هم اکنون تلاش هایی برای پیدا کردن راه حل های سیاسی در جریان است و کشورهای مختلفی ایده های خود را مطرح کرده اند که این موارد در حال پیگیری است، از این رو امیدوارم نتیجه این تلاش ها به آرامش بیشتر مردم و منطقه منجر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث مذاکرات هسته ای نیز تلاش هایی در حال انجام است تا مذاکرات به نتیجه درستی برسد و مذاکرات در کل مسیر پیشرفت داشته است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی مقامات ایرانی و عراقی برای گسترش روابط اقتصادی گفت: یکی از مسائل مهم فعال شدن تولید در عراق است تا برای جوانان این کشور شغل ایجاد شود.

لاریجانی اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که دولت فعلی عراق بعد از این فراز و فرودها موفق باشد و انشالله مسئولان دولت عراق از ارشادات حضرات مراجع تقلید استفاده کنند تا شرایط مردم بهبود پیدا کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ایران در کنار ملت و دولت عراق خواهد بود، گفت: ما وظیفه خودمان می‌دانیم که در مساله مبارزه با تروریسم و بهبود اقتصاد عراق به این کشور کمک کنیم.

بنابر این گزارش،  در این دیدار آیت الله سید محمد سعید حکیم با بیان اینکه توسل به اهل بیت سلام الله علیهم تنها چیزی بود که راه تروریست ها را سد کرد، گفت: تروریست ها از آغاز مسائل سیاسی و نظامی عراق را هدف قرار داده بودند، اما آنها در برنامه ریزی های خود قدرت پایبند بودن و توسل به اهل بیت و ولایت را در میان مردم عراق فراموش کرده بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها