امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13463
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهر «معرتمصرین» از توابع ریف ادلب در شمال غربی سوریه شاهد درگیری عناصر مسلح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهر «معرتمصرین» از توابع ریف ادلب در شمال غربی سوریه شاهد درگیری عناصر مسلح گروه تروریستی «مصطفى فلفلة» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» با عناصری از گروه «جبهه النصره» بود.

این درگیری‌‌های مسلحانه برسر تقسیم غنایم بین دو طرف روی داد و در جریان آن یکی از عناصر گروه فلفله کشته و 4 نفر از عناصر جبهه النصره ربوده شدند که جسد 3 نفر از آنها در مزارع شهر معرتمصرین کشف شد، اما سرنوشت نفر چهارم همچنان نامعلوم است.

استان ادلب و ریف آن مدتی است که شاهد درگیری‌های مستمر عناصر مسلح وابسته به ارتش آزاد سوریه با گروه‌های وابسته به جبهه النصره است و اوضاع در این استان بین گروه‌های تروریستی متشنج نشان می‌دهد.

این درحالی است که عملیات ارتش سوریه در این استان انهدام دو مرکز تجمع افراد مسلح در روستاهای «بیت الکیاری» و «البویطی» در نزدیکی فرودگاه نظامی «ابو ظهور» را درپی داشت.

همچنان یگان‌های ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق «الغسانیة»، «الطیبات»، «الشغر» و «مشمشان» در ریف جسر الشغور را درپی داشت که کشته و زخمی شدن ده‌ها فرد مسلح را موجب شد.

همچنین انهدام مراکز تجمع افراد مسلح در روستای «نحله» در ریف اریحا کشته شدن 10 فرد مسلح و زخمی شدن 16 نفر دیگر را موجب شد که در میان کشته‌ها اسامة احمد رحال و رائد ایاد حسون از تروریست‌های معروف این منطقه شناسایی شدند.

همچنین در جریان انهدام یک مقر گروه‌های تروریستی در شهر «بنش» در ریف ادلب نیز 28 فرد مسلح کشته و زخمی شدند.

پدافند هوایی ارتش سوریه نیز یکی از مقرهای وابسته به گروه تروریستی «احرار الشام» و یک گروه تروریستی دیگر به نام «لواء داوود» را در شهر «سرمین» در ریف ادلب منهدم کرد که کشته شدن بیش از 13 فرد مسلح را به دنبال داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها