امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134641
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
علی جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد حادثه اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان گفت: در ...

علی جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد حادثه اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان گفت: در ماه گذشته دانشگاه شاهد حادثه اسفباری بود که در نتیجه آن مدیر بیمارستان ضیائیان به شدت آسیب دید.

وی افزود: بعد از این حادثه مشخص شد معاون آموزشی این بیمارستان هم در مهر ماه مورد حمله دو مهاجم قرار گرفته است که منشأ هر دو اقدام یک نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اینکه متهمان این موضوع به سرعت دستگیر شدند تا حدودی باعث آرامش شد اما اصل موضوع به طور جدی قابل تأمل است.

وی با بیان اینکه جزئیات این موضوع در آینده روشن‌تر خواهد شد به 2 موضوع در این رابطه اشاره کرد و گفت: اول آنکه ضوابط و چارچوب‌های ارزیابی عملکرد و برخورد با رفتارهای نادرست و غیر حرفه‌ای در مجموع مناسب به نظر نمی‌رسد کما اینکه در این مورد لغو عضویت هیأت علمی فرد به دلیل گزارشات متعدد کتبی و شفاهی بیش از 9 ماه به طول انجامید.

جعفریان تاکید کرد: در این موضوع به همین مقدار بسنده می‌کنم تا در آینده با پیشرفت فعالیت‌های دفتر رفتار حرفه‌ای دانشگاه به طور مشروحی به آن بپردازیم. تنها اشاره می‌کنم که در برخی کشورهای پیشرفته صرف گزارش یک مورد رفتار غیر حرفه‌ای و نامناسب می‌تواند منجر به تعلیق فعالیت فرد شود.

وی در مورد موضوع دوم گفت: تنها راه برخورد با هر مشکلی استفاده از ابزارهای قانونی است و هیچ‌کس در هیچ مقامی مجاز به قضاوت و اعمال حق از دیدگاه خود نیست، این یک اصل اجتماعی پذیرفته شده در تمام جوامع بشری است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، بعضاً افرادی با احساس دلسوزی در مورد چنین رفتارهایی اظهار نظر می‌کنند و آنرا نتیجه اقدامات نامناسب مدیران محسوب می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر قرار بود هر کس بر اساس تشخیص خود در مورد اقدامات دیگران قضاوت کرده و حکم صادر و آنرا اجرا کند، از جامعه بشری چیزی باقی نمی‌ماند.  صرف‌نظر از درستی یا نادرستی تصمیمات مسئولان در هر سطح، راه های قانونی برای اعتراض یا تظلم وجود دارد و هیچ توجیهی برای اجرای عدالت توسط افراد وجود ندارد.

جعفریان یادآور شد: شکی نیست که مدیریت دانشگاه در مسیر خود کاملاً مصمم است و در چارچوب‌های اخلاقی و قانونی حرکت می‌کند و تا زمانی که مسئولیت بر عهده من و همکارانم باشد تحت تأثیر فشار و تهدید تصمیم گیری نخواهیم کرد.

وی ضمن آرزوی سلامت کامل برای مدیر بیمارستان ضیائیان گفت: این فرد سال‌های زیادی را به خدمت در یک منطقه محروم گذرانده است و امیدوارم جامعه ما به آن حد از بلوغ برسد که رعایت ضابطه و قانون را باعث پیشرفت خود بداند نه خلاف آن را.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها