امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134671
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار برگزاری فارس در دمشق، عملیات ارتش سوریه در کوی «جوبر»، واقع در شرق دمشق همچنان ادامه دارد و آنچه این عملیات را با مانع ...

به گزارش خبرنگار برگزاری فارس در دمشق، عملیات ارتش سوریه در کوی «جوبر»، واقع در شرق دمشق همچنان ادامه دارد و آنچه این عملیات را با مانع مواجه می‌کند، وجود شبکه‌ای گسترده‌ای از تونل‌ های زیر زمینی است که گروه‌های تروریستی مستقر در این کوی از آن برای تامین نیازهای خود استفاده می‌کنند.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری توضیح داد که عملیات ارتش سوریه در کوی تاریخی و مسیحی نشین جوبر پس از تسلط ارتش سوریه بر تعدادی از ساختمان‌ها و بناهای مرکز این کوی، مراحل آخر خود را سپری می‌کند.

براین اساس این منبع آگاه سوری تصریح کرد که محور «طیبه» شاهد درگیری‌های شدید و نفس‌گیر ارتش سوریه با عناصر تروریستی وابسته به «جبهه النصره» و «جیش الاسلام» بود که هلاکت 20 تروریست و زخمی شدن شماری دیگر را درپی داشت و به این ترتیب نیروهای ارتش سوریه وارد نقاطی از جوبر شدند که تاکنون پای به آن نگذاشته بودند و از جمله امن‌ترین و مستحکم‌ترین مواضع و مقرهای گروه‌های تروریستی در کوی جوبر بشمار می‌آمد.

بنابر اظهار این منبع میدانی سوری آنچه عملیات نظامی ارتش سوریه در کوی جوبر را از دیگر جبهه‌های میدانی دمشق و ریف آن متمایز می‌کند، تداوم درگیری‌ها تا واپسین ساعات شب است، این در حالی است ‌که نیروهای ارتش سوریه به طور این کوی را زیر آتش خود دارند و آن را از تمام محورها به محاصره خود درآورده‌اند.

منبع مذکور تاکید کرد که وجود شبکه‌ گسترده‌ای از تونل‌ها پیچ در پیچ و گسترده عملیات ارتش سوریه را با کُندی مواجه کرده است، چون این تونل‌ها صرفا ابزاری برای نقل و انتقال تروریست‌ها یا تجهیزات نظامی و کمک‌های امدادی نیست، بلکه وسعت و بزرگی آنها به حدی است که می‌توان از آنها به عنوان شهر زیر زمینی یاد کرد، به گونه‌ای که برخی از مقرها و اتاق‌های عملیات و انبارهای تجهیزات نظامی و کمک‌های امدادی آنها در این تونل‌ها قرار دارد.

به این ترتیب می‌توان گفت که عملیات ارتش سوریه در کوی جوبر در دو بخش زیر زمین و روی آن ادامه دارد، با این حال این موجب نشده تا عملیات‌های ارتش سوریه در این منطقه کاهش یابد یا متوقف شود، بلکه می‌توان گفت، این عملیات‌ها هم اکنون مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار