امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134678
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اظهارات «محمود الزهار»، یکی از رهبران حماس در گفت‌وگو با خبرنگار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اظهارات «محمود الزهار»، یکی از رهبران حماس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه در خصوص ضرورت تقویت روابط مقاومت فلسطین با جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر تسلیم نشدن زیر فشار هیچ کشور عربی برای دست کشیدن از ایران (جزئیات بیش‌تر) با بازتاب خوبی در سطح رسانه‌های عربی و البته غیر وابسته به عربستان سعودی روبرو شد.

پایگاه خبری رای الیوم با انعکاس اظهارات رهبر حماس در گفت‌وگو با فارس این عنوان را انتخاب کرد: «الزهار:تقویت روابط با ایران به منظور تحکیم مقاومت ضروری است و فریب هیچ امتیازی از سوی کشورهای عربی برای دست کشیدن از ایران نمی خوریم».

رای الیوم  در مقدمه خبر هم نوشت:«محمود الزهار در ملاقات با خبرنگار فارس در  غزه از نارضایتی برخی به خاطر نزدیکی بین حماس و ایران انتقاد کرد و از کشورهای عربی خواست حماس را برای اتخاذ مواضعی خارج از چارچوب منافع فلسطین تحت فشار نگذارند.»

رای الیوم نوشت:الزهار در پاسخ به خبرنگار فارس درباره پیشنهاد عربستان سعودی به حماس برای تجدید نظر در روابط خود با تهران در مقابل کمک ریاض به رفع محاصره غزه گفت که از هیچ اعتراضی نسبت به نزدیکی ایران و حماس مطلع نیست و اگر اعتراضی وجود داشته باشد با معترضان وارد گفت‌وگو می شوند و مواضع خود را برای آنها شرح می‌دهند.

رای الیوم آورده است: الزهار افزود:« هیچ امتیازی از سوی هیچ کشور عربی حماس را برای ضربه زدن بر رابطه اش با تهران فریب نمی دهد.»

این پایگاه خبری ادامه داد: الزهار درباره برنامه حماس در تقویت روابط خود با طرف ایرانی گفت: این مسائل محرمانه است و نمی توان در رسانه ها از آن سخن گفت اما مقامات حماس در حال سیاست گذاری برای تحکیم روابط هستند.

این پایگاه خبری در پایان نوشت: اخیرا هیئتی از حماس به تهران سفر کرده و با علی لاریجانی رئیس مجلس ایران و مقامات دیگر با هدف تحکیم روابط دوجانبه دیدار کرد و به تازگی هم ابوعبیده، سخنگوی گردان های قسام شاخه نظام حماس در رژه نظامی مبارزان حماس در سالگرد تاسیس این جنبش در شهر غزه از جمهوری اسلامی ایران به خاطر کمک های مالی، تسلیحاتی و دیگر کمک ها به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) قدردانی کرد.

پایگاه خبری «ارم نیوز»  نیز با انعکاس اظهارات رهبر حماس در صفحه اصلی این پایگاه این تیتر را برای خبر مذکور آورد که «حماس معترض شدن عربستان از نزدیکی این جنبش به تهران را رد کرد».

این پایگاه خبری متن خبر الزهار را این گونه آغاز کرد:« رهبر حماس از کشورهای عربی خواست این جنبش را برای اتخاذ مواضعی خارج از چارچوب منافع آرمان های فلسطین تحت فشار قرار ندهد.»

ارم نیوز ادامه داد: عضو دفتر سیاسی حماس از انتشار اخباری درباره خشم عربستان به خاطر تصمیم حماس برای نزدیکی با ایران پس از تضعیف این رابطه به خاطر بحران سوریه انتقاد کرد.

ارم نیوز با انتشار همه اظهارات الزهار نوشت: الزهار در گفت‌وگو با فارس بر ضرورت تحکیم رابطه مقاومت با تهران تاکید کرد.

این پایگاه خبری در پایان خبر مذکور نوشت: روابط ایران و عربستان به خاطر اختلافات سیاسی ناشی از اوضاع منطقه با تنش زیادی مواجه است و حمایت شدید ایران از نظام سوریه این تنش را بیش تر کرده است.

پایگاه خبری اخبار فلسطین نیز در صدر اخبار خود گفت‌وگوی الزهار با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; را منتشر کرد و در تیتر آورد: «الزهار: سیاست تحکیم روابط با ایران را ترسیم می کنیم و کشورهای عربی نباید ما را به خارج شدن از چارچوب آرمان های فلسطین وادار کنند».

اخبار فلسطین متن خبر مربوط به اظهارات الزهار را این گونه آغاز کرد: «عضو دفتر سیاسی حماس از رابطه گروه مقاومت فلسطینی حماس با جمهوری اسلامی ایران دفاع و بر اهمیت تحکیم و تقویت آن تاکید کرد.»

این پایگاه خبری افزود: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از الزهار نوشت: باید روابط با تهران را با هدف تحکیم مقاومت  و در راستای خدمت به قضیه فلسطین تقویت کنیم.

اخبار فلسطین نوشت: الزهار با انتقاد از شایعات درباره ناخرسندی برخی از نزدیکی حماس با ایران از کشورهای عربی خواست حماس را برای اتخاذ مواضعی خارج از چارچوب منافع قضیه فلسطین تحت فشار قرار ندهند.

پایگاه خبری فلسطین آنلاین هم با انعکاس اظهارات رهبر حماس این عنوان را انتخاب کرد که «الزهار:رابطه ما با ایران بر اساس حمایت از مقاومت است»

این پایگاه خبری متن خبر مذکور را این گونه آغاز کرد:عضو دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ایران گفت: رابطه بین حماس و ایران بر اساس حمایت از آرمان‌ها و مقاومت فلسطین است، الزهار از کشورهای عربی خواست که حماس را به اتخاذ مواضعی خارج از چارچوب منافع آرمان‌های فلسطین سوق ندهند.

این پایگاه خبری افزود: الزهار از اخبار حاکی از ناخرسندی کشورهایی عربی از نزدیکی حماس با ایران انتقاد و تاکید کرد: حماس آماده گفت وگو با کشورهای عربی درباره رابطه با ایران است.

فلسطین آنلاین نوشت: رهبر حماس گفت که این جنبش درصدد ترسیم سیاستی استوار و محکم با جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری سما فلسطین و پایگاه خبری دنیا الوطن، هم تیتر زدند: الزهار: سیاست تحکیم رابطه با تهران را ترسیم کردیم و کشورهای عربی نباید ما را از مواضع محوری خود بازدارند.

سما  و دنیا الوطن متن خبر را هم با دفاع عضو دفتر سیاسی حماس از رابطه این جنبش با ایران آغاز کرد و نوشت: الزهار خواستار تحکیم روابط مقاومت فلسطین با ایران است.

تا کنون حماس در سطح سیاسی یا رسانه‌ای نظامی از شبکه‌هایی مانند «المنار» یا «العالم» نخواسته است که سخنان «ابوعبیده» سخنگوی «القسام» شاخه نظامی این جنبش را پخش کند جز اینکه تاکیدی بر این باشد که سخن مهمی گفته خواهد شد این در حالی است که در جشن تاسیس حماس در یکشنبه هفته گذشته ابوعبیده از ایران تشکر کرد، تشکری که خشم دولت‌های حاشیه خلیج فارس را بر انگیخت و عربستان سعودی خشم خود را نشان داد و اعمال فشار برای رفع محاصره غزه را مشروط به قطع رابطه با ایران کرد.

امتناع رسانه‌های منطقه‌ای نزدیک به عربستان سعودی یا همسو با سیاست‌های صهیونیستی در انعکاس اظهارات الزهار  و دست رد حماس بر سینه کشورهای عربی برای قطع رابطه با ایران ثابت می‌کند که زبانه‌های خشم رژیم آل سعود از شکست سیاست های پنهانی و شوم آن علیه ایران بیش از پیش شعله ور شده است.

این در حالی است که بسیاری از رسانه‌های عربی که به خصومت ورزی علیه مقاومت و جبهه حامیان آن مشهور هستند سخنان الزهار را نپسندیدند و از بازتاب آن خودداری کردند.

در حالی که هیچ چیز برای حماس خواستنی‌تر از رفع محاصره غزه نیست، الزهار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه، پاسخ آتشینی به وعده‌های بی شرمانه آل سعود داد و این برای دولت عربستان به اندازه یک شکست سنگین سیاسی و تاریخی است که در نتیجه آن سکوت را بر هر چیز دیگری ترجیح داده است.
انتهای پیام/ز
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها