امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13469
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در راستای هماهنگی ارسال کمک‌های بشر دوستانه به آسیب دیدگان از درگیری‌های جاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در راستای هماهنگی ارسال کمک‌های بشر دوستانه به آسیب دیدگان از درگیری‌های جاری در سوریه روز گذشته یک هیئت به نمایندگی از کمیته صلیب سرخ جهانی از شهر حلب، در شمال سوریه بازدید و با «محمد وحید عقاد»، استاندار حلب دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار استاندار حلب فهرست جامعی از آسیب‌ها و خسارات وارده به تاسیسات و ساختارهای زیربنایی این استان براثر عملیات‌ مسلحانه گروه‌های تروریستی با هدف تخریب و آسیب رساندن به این تاسیسات و ساختارهای زیربنایی را به هیئت صلیب سرخ جهانی ارائه کرد.

عقاد در این دیدار به هئیت ارسالی از سوی کمیته صلیب سرخ جهانی اطمینان داد که استانداری حلب آماده هرگونه همکاری برای ارائه کمک‌های بشر دوستانه به اهالی شهر حلب و ریف آن است.

وی همچنین توضیح داد که گروه‌های تروریستی چگونه با قطع راه‌های شهر و استان حلب اقدام به ربودن نیازهای مردم شهر از جمله مواد غذایی و سوخت و دارو و دیگر مایحتاج مردم می‌کنند که تاثیری مستقیم بر زندگی اهالی منطقه گذاشته است.

استاندار حلب بار دیگر با تاکید بر آمادگی استانداری حلب جهت هرگونه همکاری با هیئت‌های وابسته به کمیته صلیب سرخ جهانی از اقدامات این سازمان بین المللی و دیگر سازمان‌های بین المللی بشر دوستانه تشکر کرد.

در مقابل «اندریس کروزی»، نایب رئیس هیئت اعزامی کمیته صلیب سرخ جهانی در سوریه با تاکید بر تلاش این سازمان جهت ادامه فعالیت‌های بشر دوستانه خود در سوریه، گفت که هدف اصلی سفر این هیئت به سوریه و حلب مشاهده واقعیت‌های انسانی جاری در این شهر و استان و اقدام برای کمک به اهالی آن و همکاری با طرف‌های ذیربط برای کمک به آسیب دیدگان است.

کروزی تاکید کرد که تلاش می‌شود تا صلیب سرخ جهانی نقشی مثبت را در فراهم کردن و تامین نیازهای بشر دوستانه شهروندان ایفا کند و در همان حال از تلاش‌های کمیته صلیب سرخ جهانی جهت ارائه کمک‌های بشر دوستانه و امدادی به اهالی این استان تشکر کرد.

در این دیدار «محمد ولید سنکری»، رئیس کمیته صلیب سرخ در سوریه و «هائل عاصی»، رئیس این کمیته در شهر حلب و شماری از مسئولان حضور داشتند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار