امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134691
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه شرق الاوسط از قول منابع آگاه در تشکیلات خودگردان خبر داد که مقامات فلسطینی قبول

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه شرق الاوسط از قول منابع آگاه در تشکیلات خودگردان خبر داد که مقامات فلسطینی قبول کرده‌اند که اصلاحاتی در وضعیت قطعنامه ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین اعمال کنند.
براساس پیش نویس قطعنامه پیشنهادی، برنامه زمان بندی دو ساله‌ای برای مذاکرات به اصطلاح صلح فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی ارائه می‌شود و همچنین تل‌آویو باید تا مرزهای 1967 فلسطین اشغالی عقب نشینی و این تقسیم بندی را به رسمیت بشناسد.
قطعنامه مذکور چهارشنبه هفته گذشته توسط اردن که عضو غیردائم شورای امنیت ملل متحد است به این شورا ارائه شد.
رژیم‌صهیونیستی از سال 1967، پس از جنگ شش روزه، مناطقی از کرانه باختری و قدس را به اشغال خود درآورده و از آن زمان با ساخت شهرک و مصادره اراضی فلسطینی‌ها، حضور خود در این مناطق را به شدت افزایش داده است. حتی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا نیز این مناطق را «اراضی اشغالی» خوانده و دستکم به صورت لفظی خواستار بازگرداندن آن به فلسطینی‌ها و به رسمیت شناختن کشور فلسطین در مرزهای پیش از سال 1967 هستند.
مقامات تشکیلات خودگردان رایزنی‌های فشرده‌ای را با مقامات غربی و اعضای شورای امنیت برای تصویب این قطعنامه که ابتکار عمل آن با دولت فرانسه بوده است، آغاز کرده‌اند ولی در این میان آمریکا مخالفت خود را با این طرح اعلام و تاکید کرده که این قطعنامه را وتو می‌کند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم حمایت اروپایی‌ها از قطعنامه شورای امنیت درباره فلسطین را عامل به خطر افتادن اراضی اشغالی عنوان کرد و از آمریکا خواست این قطعنامه را وتو کند.
همین مسئله باعث شده تا طرف فلسطینی تلاش کند تا با جرح و تعدیل قطعنامه ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل آمریکا را قانع به وتو نکردن، کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار