امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134705
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب عکس از آثار «محسن راستانی» با عنوان «زمان سخت» ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب عکس از آثار «محسن راستانی» با عنوان «زمان سخت» پیرامون بوسنی در دوران جنگ و بعد از آن توسط نشر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس چاپ شد.

راستانی از عکاسان نسل اول بعد از انقلاب اسلامی است که تلاش‌های او طی سال‌های بعد از انقلاب در پایه‌گذاری مبانی این حرفه و گسترش آن تأثیرگذار بوده است.

وی که فارغ‌التحصیل اولین دوره رشته عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است، طی سال‌های 1996-1994 در بحران جنگ بوسنی حضور پیدا نموده و بعد از گذشت 20 سال آثار خود را از آن حوادث در کتابی آماده چاپ کرد.

زمان سخت در قطع خشتی 21×21 در 220 صفحه و 134 قطعه عکس به تیراژ 2000 نسخه چاپ شده که کوروش شبگرد صفحه آرایی و رضا عابدینی طراحی جلد را بر عهده داشته و اسدالله امرائی نیز آثار ادبی متن‌های کتاب را ترجمه کرده است.

بر اساس این گزارش، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس گذشته از نشر این کتاب تاکنون 12 جلد کتاب با محوریت موضوع جنگ در ایران و حوزه بین‌الملل در کارنامه خود دارد و جز اولین ناشران تخصصی در این زمینه است این انجمن هم اکنون هفت عنوان کتاب دیگر نیز با همین گرایش در مراحل آماده سازی دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها