امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134737
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۲
تعداد بازدید: 45
رسول حامدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به نخستین سالگرد درگذشت استاد پرورش به برخی خصایص و ویژگی‌های این یار صدیق انقلاب، ...

رسول حامدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به نخستین سالگرد درگذشت استاد پرورش به برخی خصایص و ویژگی‌های این یار صدیق انقلاب، امام (ره) و رهبری اشاره و اظهار کرد: من با مرحوم پرورش یک ارتباط قدیمی و نزدیک داشتم.

وی بیان کرد: ارتباط من با مرحوم پرورش به پیش از انقلاب اسلامی و در جریان فعالیت‌های انقلابی علیه رژیم پهلوی برمی‌گردد، سپس در ادامه، اوج ارتباط من با آن مرحوم در جریان حزب جمهوری اسلامی در اصفهان بود که شکل و شمایلی رسمی و جدی داشت.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری اصفهان افزود: آن مرحوم با توجه به ابعاد عمیق و مختلف شخصیتی که داشت، همواره به عنوان یک بعد محوری برای انقلابیون محسوب می‌شد، آن مرحوم از نظر علمی، فرهنگی، اعتقادی و تفکر سیاسی از تک چهره‌ها بود که به واسطه عمق فکری که از مبانی اسلام داشت، حائز اهمیت بود.

وی تصریح کرد: رفتار، کردار، گفتار و تحلیل‌های مرحوم پرورش به نحوی بود که محور تفکراتی بسیاری از نیروهای معتقد به خط امام (ره)، ولایت و انقلاب بود، تکیه بخش اعظمی از نیروهای انقلابی در سال‌های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که هر یک خود از پیشتازان عرصه انقلاب محسوب می‌شدند.

حامدیان ضمن ارزشمند دانستن وجود افرادی چون استاد پرورش برای نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های بارز آن مرحوم که وی را از دیگران متمایز می‌کرد، داشتن تفکر ولایی در عین فعالیت‌های علمی، سیاسی و تربیتی بود.

وی تاکید کرد: تاکید و توصیه مکرر آن مرحوم به رفقا، شاگردان، هم‌قطاران و ملت ایران بر موضوع امامت و محور ولایت از نقاط برجسته تفکری آن مرحوم بود.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری اصفهان در پایان در توضیح چگونگی خط مشی تفکری مرحوم پرورش در مناسبات فعالیت‌های سیاسی اضافه کرد: خط مشی تفکری آن مرحوم در امور سیاسی و حزبی بر اساس تفکر شهید مدرس مبنی بر اینکه «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» بود و همواره بر این محور تاکید و حرکت می‌کرد.

انتهای پیام/63030/ی30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها