امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134742
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۷
تعداد بازدید: 24
محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تصویب یک فوریت طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جزئیات این ...

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تصویب یک فوریت طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جزئیات این طرح بعدا بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات مجلس مزایا و معایبی به همراه خود دارد، اضافه کرد: این طرح در کلان خود برای کشور مزایایی دارد که موجب می‌شود توجه نمایندگان به مسائل کلان کشور و استان جلب شود و از بخشی نگری پرهیز می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با تاکید مجدد بر حسن تصویب استانی شدن انتخابات مجلس برای مسائل و مشکلات کشوری تصریح کرد: در کنار این محاسن نمی‌توان نسبت به ایرادات این طرح بی توجه بود.

این مسئول ایجاد فاصله بین مردم و نمایندگان را از مهم‌ترین معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و تاکید کرد: بین مردم و نمایندگان مجلس ارتباطاتی برای انعکاس مشکلات وجود دارد که با تصویب و اجرای این طرح این رابطه کاهش می‌یابد.

اسماعیلی به مخالفت خود با یک فوریت طرح استانی شدن انتخابات مجلس به دلیل آسیبی که به رابطه مردم و نماینده وارد می‌کند، اشاره کرد و ادامه داد: برای رای نهایی به این طرح باید جوانب مختلف آن بررسی و ارزیابی شود.

* تعداد نمایندگان زنجان در مجلس افزایش نمی‌یابد

وی در پاسخ به سئوالی در مورد افزایش تعداد نمایندگان مجلس در استان زنجان گفت: این موضوع صحت ندارد چرا که زنجان برای افزایش تعداد نمایندگان محدودیت جمعیتی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هستند، استان‌هایی با جمعیت بیشتر از استان زنجان که تعداد نمایندگان کمتری در مجلس دارند، افزود: موضوع افزایش 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس مربوط به این استان‌ها است و شامل زنجان نمی‌شود.

انتهای پیام/73004/ذ20/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها